GREEN LIFE

český projekt na ochranu deštného pralesa

S nevšedním projektem, který se odehrává na ostrově Sumatra v Indonésii a zabývá se ochranou deštného pralesa a záchranou kriticky ohrožených druhů zvířat, návštěvníky Rajbasu seznámí

Milan Jeglík (*1973)

Vystudoval lesnickou školu v Trutnově, 10 let sloužil u kriminální policie, žije od roku 2002 v Indonésii, instruktor potápění, kameraman divoké přírody, od roku 2008 - 2012 žil na expediční potápěčské lodi Sea Lady a obeplul celý východní Indopacifik od Bali po Papuu. V roce 2009 založil občanské sdružení Prales dětem a začal s projektem Green Life na Sumatře. V roce 2012 stál u zrodu indonéské neziskovky Yayasan Hutan Untuk Anak a do dnešních dní se věnuje na plný úvazek ochraně deštného pralesa a kriticky ohrožených druhů zvířat. V současné době jeho organizace buduje první protipytláckou hlídku v NP Leuser, která má za cíl vykořenit pytláctví z jim přiděleného úseku. V ČR se věnuje od roku 2012 výchovně vzdělávacímu projektu Nejbohatší ekosystémy planety Země (NEPZ), který je určen mateřským, základním a středním školám. Je ochráncem divoké přírody, učí děti o významu, ohrožení a ochraně přírody, vegetarián z přesvědčení. Vždy půl roku se věnuje výchově a vzdělávání dětí a půl roku žije v první české soukromé rezervaci na Sumatře a pracuje na ochraně pralesa a zvířat.

Zuzana Koloušková (*1987)

Vystudovala zahradní architekturu na Mendelově universitě v Brně, v roce 2011 odjela na dobrovolnický program do Indonésie na projekt Green Life a rozhodla se zůstat. Ukončila magisterské studium a našla smysl života v ochraně divokých zvířat a deštného pralesa. Stala se nepostradatelným článkem projektu Green Life, je členem OS Prales dětem a vedoucí výchovně vzdělávací firmy Green Life Education, která je nositelem výchovně vzdělávacího projektu NEPZ. Je potápěčka, fotografka a má dobrodružné a odvážné srdce. Je členkou budující se protipytlácké hlídky, kde má funkci dokumentaristky. Má odchytový kurz zvířata a v Indonésii se podílí na budování speciální odchytové jednotky pro divoká zvířata z problematických oblastí a jejich návrat zpět do divočiny. Je vegetariánka a miluje zvířata. Polovinu roku se věnuje výchově a vzdělávání dětí a druhou polovinu žije a pracuje na Sumatře na ochraně pralesa a zvířat.

Dozvíte se o vzniku první české soukromé pralesní rezervace i o vznikající protipytlácké jednotce Green Patroli v NP Leuser. Cílem projektu je ochrana tygrů, levhartů obláčkových, orangutanů, medvědů malajských, či outloňů váhavých, které nazýváme Vzácnou pětkou Green Life. Seznámíte se s lidmi, kteří zasvětili svůj život ochraně divoké přírody a snaží se sjednocovat lidi se zájmem o taková témata.

(neděle 24.11, Kino Blansko, 10:00 hod., MILAN JEGLÍK, ZUZANA KOLOUŠKOVÁ: GREEN LIFE)

www.adventure-leuser.com