JINDŘICH NEBOJSA (*1964)

dříve matematik, programátor, nyní horochodec, průvodce

Již od první velké, dvouměsíční cesty do Indie téměř před dvaceti lety bylo jasné, jakým směrem se jeho další život bude ubírat. Přibližně stovka procestovaných zemí je toho jasným důkazem. Ale o ten počet nejde, Jindra nepatří mezi takzvané "sběratele čárek". Každá země si zaslouží své, a proto ho ani jako průvodce nepotkáte na zájezdech typu "Sedm zemí za tři týdny", snad jedině pokud byste s ním chtěli vyjet na průzkum miniaturních státečků Malých Antil...

Jindra je cestovatelským univerzálem. Zajímají ho stejně tak místa s bohatou historií a úžasnými historickými památkami jako vysoké hory, nekonečné pralesy a prosté chýše domorodců.

I když začal s chozením po horách poměrně pozdě a sám sebe za horolezce nepovažuje, svoje mnohé šestitisícovky a dokonce i sedmitisícový Pik Lenina ještě nepovažuje za svou konečnou metu. Stejně tak je ale šťastný, že měl v minulých dvou desetiletích možnost projít mnoho z nejkrásnějších treků na této planetě, některé z nich dokonce vícekrát. Určitě sem patří i okruhy pohořím Rwenzori v Ugandě i kolem masívu Sierra Nevada del Cocuy v Kolumbii, jak se o tom budete moci přesvědčit na festivalu Rajbas v Blansku.

"Na důchod si nespořím. Dokud budu moci a dokud bude někdo o mě mít zájem, budu jezdit. A až to nepůjde, tak už toho moc potřebovat nebudu..."


(sobota 23.11, Dělnický dům, 18:30hod., JINDŘICH NEBOJSA: S RAJBASEM SPORTOVNĚ DO SVĚTA)