PATRIK JAKL (*1982)

ředitel CK HORY, dobrodruh a cestovatel

„Nikdy není pozdě změnit směr, kterým jdeme a vydat se za úplně novým cílem. Naopak, tyto změny člověka posilují a přináší mu ty největší životní zkušenosti.“

Po dokončení stavební průmyslovky se vydal úplně jiným směrem. Jeho zájmem i prací se stalo cestovani. Nejprve se podílel na tvorbě a realizaci outdoorových akcí pro mládež v severských státech. Několik let působil jako průvodce pro cestovní kanceláře a své kamarády, se kterými procestoval prakticky celou Evropu, ale i daleká místa jako Indii, Sýrii a Turecko, Nový Zéland nebo Maroko. Dlouhou dobu se také podílel na zavádění mezinárodních licencí (UIMLA, UIAA) pro horské průvodce v České republice a jejich praktické implementaci při výcviku.

„Jestli něco změnilo můj život, tak to byl pobyt na Novém Zélandu, který mi otevřel oči a nabídnul další nový směr.“

Po návratu založil outdoorovou cestovní kancelář s příznačným názvem CK HORY, která se snaží lidem především zprostředkovat skutečný pohled na severskou kulturu a krajinu. V krátké době také dokázal, že i v dnešní době lze ke klasickému cestovnímu ruchu přistupovat z úplně jiného pohledu. Tato cestovní kancelář je například v českých podmínkách jediná, která kompenzuje svojí uhlíkovou stopu a přináší do cestování i nový prvek odpovědnosti.

Rajbas navštívil poprvé jako divák v roce 2011 a letos nás pozve do zasněžené krajiny a poodhalí kouzlo moderního trendu posledních let, sněžnic, které v minulosti používali zejména lovci, obchodníci s kožešinami a lidé žijící v oblastech s dlouhodobou a hlubokou sněhovou pokrývkou. Přijměte pozvání a přijďte se podívat, kam až sahá historie sněžnic a jaké typy jsou k dostání dnes. Zjistěte, jak jednoduché je sněžnice používat, jaká rizika jsou s pohybem v zimním terénu spojená a kam až se s nimi můžete dostat. Zima se blíží, objevte nový rozměr turistiky a buďte připraveni.


(sobota 23.11, Dělnický dům, 9:00hod., PATRIK JAKL: SNĚŽNICE A POHYB V ZIMNÍCH HORÁCH)

CK Hory