MICHAL HUBERT (*1990)

jeskyňář, fotograf, webmaster

Student brněnského VUT, který má kromě cestování blízko také k počítačům. Věnuje se trojrozměrné i dvourozměrné počítačové grafice. Stojí také za festivalovými stránkami, kterých je od roku 2013 hlavním webmasterem. Na festivalu Rajbas však nepůsobí pouze jako webmaster, je členem festivalového štábu a program na scéně "Kotlík" i instalaci všech výstav zastřešuje společně s bráchou už několik let. Oba bratři převzali také organizaci cyklu Večerů s Kotlíkem, což jsou besedy především o cestování. Konají se už druhou desítku let každý měsíc v blanenském klubu Ulita a bez z nich by tento festival vlastně ani nevznikl.

Michal je aktivní jeskyňář ve skupině TOPAS, rekreační skalolezec, vysokohorský i normální turista, nízkorozpočtový cestovatel, ale především všechny tyto své zajmy spojuje s fotografováním. Jeho cesty míří nejčastěji severním směrem. Mezi jeho oblíbené země patří Norsko, kam jezdí i jako průvodce pro CK Hory. Sólově a stopem procestoval také značnou část Laponska a Irska. Navštívil také Bosnu a Hercegovinu, kam se vydává s jeskyňáři a většinu dalších evropských zemí. Mezi jeho výběrem dominuje také Island, kam se poprvé podíval v roce 2013 a už tehdy si řekl, že se sem vrátí a že by si zde zkusil trochu i ten život.

Jeho motto zní „Kde je vůle, tam je cesta“ a tak si šel za svým. Přes brněnské VUT se dostal mezi nominované studenty, které mohou vyjet na zahraniční pracovní stáž, a samozřejmě si Michal vybral právě Island. Rok a půl předem se spojil s firmou Extreme Iceland, o kterou je mezi stážisty obrovský zájem a podařilo se mu tam dostat na pozici fotografa. Ve firmě tedy má na starosti fotografie a videodokumentaci různých zájezdů a míst po Islandu, postprodukci, střih a přípravu pro publikování v brožurách a na webu. Společně s tátem rok před chystanou cestou začali připravovat také „nové“ expediční auto Mitsubishi L300 4WD, se kterým Michal na Island vycestoval.

V současné době je Michal stále na Islandu, společně s přítelkyní Bětkou, která si během svého prvního týdne našla práci na léto a oba se vrátí přímo až na festival Rajbas, kde nám povypráví o svých zážitcích, cestách, práci a životě v zemi ohně a ledu. A možná bude na programu i premiéra jejich chystaného filmu z Islandu.


(neděle 27.11. Kino Blansko, MICHAL HUBERT: 5 měsíců na Islandu)

Osobní web


Webmaster: Michal Hubert, kontakt

© 2017 Festivalrajbas.cz