MILOŠ BRUNNER (* 1960)

Filmař a majitel cestovní agentury Montana club, s.r.o.

Narodil se v Brně, kde také vystudoval strojní fakultu VUT. Od roku 1980 se věnuje horolezectví a v roce 1989 odjel na svou první výpravu do USA. Pro své přátele a fotografy pořádá fotoexpedice a organizuje poznávací cesty od Asie až po Ameriku. Od roku 2007 se, více než fotografii, věnuje filmování. V posledních letech navštívil, fotografoval a filmoval v těchto zemích: USA, Kanada, Havaj, Aljaška, Tahiti, Austrálie, Nový Zéland, Mexiko, Indie, Nepál, Tibet, Filipíny, Egypt, Vietnam + Indočína, Madagaskar a další. S jeho Montanou cestují především stálí klienti, kamarádi, fotografové a filmaři amatéři.

„Moje maminka pocházela z Kochova u Letovic a já jsem se nyní do Kochova přestěhoval. Tam bydlím. A také cestuji. Cestuji hodně dlouho a jedna z mých oblíbených destinací, v poslední době snad jediná velká, je Madagaskar.“ A tento ostrov se mu stal osudným. Zde se seznámil s malgašskou průvodkyní, která se později stala jeho ženou. A také jeho pohled na Madagaskar už není jako dříve.

Na Rajbas jsem Miloše zvali už několikrát. Jenže byl vždy na cestách. Letos bude zase a my jsme pochopili, že jinak tomu ještě dlouho nebude. S podzimem každoročně vyráží na cesty a vrací se na jaře. Letos jsme proto domluvili, že do Blanska jeho dva filmy přiveze představit spolupracovník Jiří Chromý. Takže se s jeho tvorbou, kterou možná již trochu znáte třeba z televizního magazínu Objektiv, seznámíme premiérově na Rajbasu.

Madagaskar osobně a zblízka - film, který málem nebyl

režie, scénář, kamera: Miloš Brunner, Montana club 2016, 61 min.

Čtvrtý největší ostrov na světě Madagaskar bývá pro svoji izolovanost označován jako "Konec světa". Život na něm je naprosto odlišný od toho, co známe z našeho "moderního" světa. Země tisíců kilometrů dlouhého pobřeží, pláží a rozervaných skalisek. Minulost se zrcadlí v přítomnosti a nadpřirozeno je samozřejmou součástí života. Tradice a magie jsou všudypřítomné. Přestože se mnoho rituálů a tradic doposud udržuje, otázkou je, jak dlouho ještě. Záměrem autora bylo prostřednictvím filmu přispět k zachování těchto tradic a unikátní původní přírody, které na ostrově zbyly.


Z Madagaskaru do moravské domácnosti

režie, scénář, kamera: Miloš Brunner, Montana club 2017, 31 min.

Volné pokračování filmu Madagaskar. Tehdy jsem byl já hostem a cizincem - vazaha v její zemi. Tentokrát se zase Odile poprvé dostává za hranice své vlasti a poznává život v moravské domácnosti. Celý rok, od zimy až do další zimy, komentuje a přidává své postřehy.


(neděle 26.11, Kino Blansko, 10:00 hod., MADAGASKAR , filmy Miloše Brunnera)

Ohlasy.cz
Web cestovatelů
Ozvěny Ostrava