Matej (*1990) a Zuzana (*1991) DOLINAYOVI

Zuzana a Matej jsou partneři jak v životě tak i na cestách. Potkali se během studia Ekologické a evoluční biologie na Masarykově univerzitě v Brně a už čtyři roky se ve svých životech skvěle doplňují. Zuzka kromě odborné biologie vystudovala také učitelský obor a dlouhodobě se věnuje environmentální výchově dětí. Nyní pracuje v lesní mateřské školce Medlánka, kde probouzí lásku k přírodě u těch nejmenších. Matej pokračuje v doktorském studiu a zároveň je zaměstnaný na Ústavu obratlovců Akademie věd České republiky. Jeho profesním zaměřením i celoživotní vášní je herpetologie, tedy věda o plazech a obojživelnících. Oba milují přírodu, její rozmanitost, krásu a barevnost. Pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí je jejich největší radostí, a proto se za podivnými živočichy vydávají do nejrůznějších koutů naší planety.

„Na expedicích za zvířaty si většinou moc neodpočineme, ale intenzivně dokumentujeme zázraky přírody. Pomocí fotek a videí se po návratu z cest snažíme široké veřejnosti ukázat, jak úžasné místo plné fascinujících tvorů je naše planeta. Projekt Living Zoology zastřešuje veškerou naši činnost směřující k popularizaci zoologie a ochrany přírody. Na internetu prezentujeme své wildlife fotografie, pořádáme přednášky a besedy, produkujeme dokumentární filmy, organizujeme programy pro děti a mnoho dalšího“

Letos v létě si Matej splnil svůj dětský sen a vypravil se společně se Zuzkou do národního parku Komodo v Indonésii, kde natáčeli dokumentární film o komodských dracích. Podařilo se jim pořídit unikátní záběry včetně lovu jelena nebo samice hlídající hnízdo. Ale nevěnovali se jen mohutným drakům, spoustu hodin strávili natáčením dalších úžasných zvířat, například zářivě modrého chřestýšovce nebo plivajících kober.


(neděle 26.11., Kino Blansko, v 15:30 hod., MATEJ A ZUZANA DOLINAYOVI: POSLEDNÍ KRÁLOVSTVÍ DRAKŮ)

Living Zoology
Youtube
Facebook