Moderátoři

Jirka Dražil

Moderátor pohotový, vtipný a zároveň decentní, spolehlivý, profesionální - prostě takový náš Marek Eben. Rajbas moderuje nepřetržite od jeho začátků. Na první ročník se dostavil v obleku a kravatě - postupem času se z něj stal autdórák a vzor kravaty změnil.

FAUST a ČIKO (Patrik Minář a Roman Burda)

Naši moderátorskou dvojici sobotního programu na festival kdysi dávno přivedl zájem o cestováni. Sami procestovali s batohem na zádech desítky zemí světa a o některé zážitky z těchto cest se s námi na festivalu již podělili.
Byl to jejich silně vyvinutý šestý smysl - smysl pro recesi, který je už v prvních ročnících festivalu donutil zúčastnit se NaFestu. A protože jsou to "exibicionisti a magoři" kývli loni i na moderování sobotní scény. Vzhledem k tomu, že už prý mají po smíchy slzícím publiku absťák, jdou do toho letos znovu.

Rozhovor s Faustem

Michal "Peky" Pekárek

Na Rajbasu je náčelníkem úspěšné zimní scény před kinem. Na organizaci úzce spolupracuje s Jirkou Skotákem, stejně jako na spoustě dalších akcí věhlasného společenství sportovců a dobrodruhů Kotržina. Michal nosí hlavu plnou nápadů a je mužem nespočtu zájmů a aktivit. Stíhá vše od kola, běhu, lezení, speleologie, cestování až po běžky či skialpy. V posledních létech je též kameraman a režisér filmečků zpracovaných převážně nevážně.