Výstavy

BLANENSKO VE FOTOGRAFII
Pro všechny obyvatele a příznivce regionu Blanenska byla v prosinci 2015 spuštěna FB stránka „Blanensko ve fotografiích“ a téměř vzápětí se stala se fenoménem. Vznikl projekt s cílem rozšířit lidem v regionu obzory o tom, co vše se zde dá vidět, která zajímavá místa mohou navštívit a kam se dají podnikat výlety. Za tímto skvělým nápadem stojí parta přátel, kteří mají rádi nejen historické památky a přírodu, ale zejména fotografování. V tuto chvíli má FB Blanensko ve fotografii přes 22,5 tisíce likes a pravidelně zveřejňuje fotografie z různých míst na Blanensku, které zasílají místní nadšení fotografové.
Na Rajbasu bude poprvé zveřejněn výběr z nejzajímavějších fotografií v tištěné verzi. Kurátor výstavy Jan Tajovský vybral snímky více než dvou desítek autorů. Návštěvníci blanenského kina tak budou mít po celý listopad příležitost potěšit se přírodními krásami, památkami a pamětihodnostmi, fotografiemi z kulturních akcí a také méně známými, ale zajímavými místy na Blanensku.
Projekt samozřejmě touto výstavou neskončí. Máte-li nějaké fotografie vztahující se k tomuto regionu, nebo jste zapáleným fotografem, můžete je na FB stránku zaslat a podělit se s ostatními. Mimo fotografií můžete na stránkách najít i tipy na výlety s praktickými informacemi. Například výlet na Nový hrad, rozhlednu Žernovník či hrad v Boskovicích. Dále můžete také zasílat videa ze zajímavých míst Blanenska.

Blanensko ve fotografii
Facebook

(1. - 30.11. Kino Blansko: BLANENSKO VE FOTOGRAFII)

PETR STŘÍBRCKÝ: OBYČEJNÝ SVĚT

"Les a sport jsou si hodně podobné, nikdy nevíte, co vlastně uvidíte."
Petr fotí přírodu, barvy, tvary a dobré lidi.(26.11. Dělnický dům Blansko, PETR STŘÍBRCKÝ: OBYČEJNÝ SVĚT)