Páteční projekce filmů

OKEM DOBRODRUHA

Blok projekcí 1

LA PALMA – ALL INCLUSIVE
režie, scénář, kamera: Lukáš „lumir“Hubert (Brno, 15min 2016)
Lednový čundr na kanárské La Palmě. Přechod ostrova z jihu na sever přes vyhaslé sopky až do vavřínových pralesů

LEZECKÁ DOVÁDĚNÁ: SMARAGDLER WEG U DÜRNSTEINU
režie: Gabriela Vítková, scénář: Iva Šedlbauerová, Gabriela Vítková, Ondřej Zvěřina, Tomáš Kalenda, kamera: Ondřej Zvěřina, Tomáš Kalenda, Gabriela Vítková (Mikulov), 4min 2016
Kolem městečka Dürnstein v údolí Dunaje se rozkládá malebná vinařská oblast. V okolních skalách se můžete trápit na seriózních lezeckých cestách a nebo se vydat na horský hřebínek plný věžiček, kterým prochází cesta Smaragdler weg. Vícedelka není nikterak obtížná, zato je výpravná a hravá.

LAOS OFFROAD
režie, scénář, kamera: Jan Odehnal (Lelekovice), 19 min., 2016
Laos je jednaz nejzaostalejších zemí Asie. Za jejím poznání se vydala parta kluků na terénních motocyklech.

HISTORKA OD MLYNÁŘE
režie, scénář, kamera: Karel BUF Hrubý (Bílovice nad Svitavou), 6min 2016
V moravských mlýnech se semele ledacos. V tomto případě i historka ze života dávno zmizelého…

Blok projekcí 2

PO STOPÁCH HORSKÉ ČARODĚJNICE
režie: Markéta Hanáková, scénář: Markéta Hanáková, kamera: Markéta Hanáková, Zdeněk Hodinář, Petr Juzik (Olomouc), 12 min., 2015
Krátký film Po stopách horské čarodějnice ukazuje, jak se může proměnit obyčejné putování po vrcholcích českých hor v pohádku. A je dokladem toho, že k tomu stačí opravdu málo – partička veselých lidí, nějaká ta digitální technika, rozmarné počasí a nápad. Pak to jde úplně samo a zázraky se mohou dít.

VIA FERRATA CESCO TOMASELLI
režie, scénář, kamera: Ivo Košík (Frýdek – Místek), 5 min., 2011
… pár záběrů z terénu...

PŘÍBĚH UPRCHLÍKA AHMEDA
režie, scénář, kamera: Josef Drahoš Baránek (Žleby), 4 min., 2016
Videodeník uprchlíka Ahmeda ze Sýrie, který mapuje svůj útěk do Francie.

DANAKIL
režie, scénář, kamera: Lubomír Hájek (Uherské Hradiště), 12 min., 2016
Danakilská proláklina na severovýchodě Etiopie je místo s nejvyšší průměrnou teplotou na světě. Je krajinou jakoby z jiného světa, která ukrývá nejedno překvapení. Asi 8 měsíců v roce tu žijí lidé, kteří si tady v neuvěřitelných podmínkách vydělávají na živobytí.

Blok projekcí 3

JOŽIN Z BAŽIN
režie, scénář, kamera: Stanislav DomanskýEPSA (Kroměříž), 3min., 2016
Animací zpracovaný videoklip na píseň Ivana Mládka určený pro mladé diváky i pro ty, co Jožina ještě nepotkali. Použitý vlastní fotografický materiál.

KAVKAZ 2016 – KAZBEK, GRUZIE, ELBRUS, RUSKO – VÍNO, PIVO, ČAČA
režie, scénář: Aleš Konečný, kamera: Aleš Konečný / Petr Ševčík, 13min., 2016
Téměř měsíční cestování po Kavkaze s výstupem na Kazbek a Elbrus. Cesta vedla z Budapešti přes třetí nejvyšší horu Gruzie Kazbek, několik měst a oblast Svanetie a skalní město Vardzia.

JMELÍ 2015
režie, scénář, kamera: Vašek Wetu Šimek (Červený Kostelec), 4min., 2016
Geocaching je nejenom o hledání pokladů. Je také o setkávání, třeba na stromech, jako při tomto předvánočním čištení lesa.

SKALNÍ DUEL: ADAM VS. MARTIN
režie: Ondřej Smrž, scénář: Ondřej Smrž, Jan Bloudek, Petr Resch, kamera: Ondřej Smrž, Stanislav Mitáč (Praha), 11min., 2016
Přímý souboj dvou nejlepších tuzemských lezců Adama Ondry a Martina Stráníka v převisech Červených stěn na Srbsku nedaleko Prahy. Chcete vědět, kdo má lepší, techniku nohou nebo sílu v prstech? Kdo má větší biceps a kdo umí líp zařvat? Tak nepřepínejte.

Blok projekcí 4

CO DĚLAT V MORAVSKÉM KRASU, KDYŽ ČLOVĚK ZROVNA OŽIJE…?
režie, scénář, kamera: Robert Žďárský (Brno), 5min., 2016
Kdysi, kdesi v hlubinách Moravského krasu – zrodil se člověk. Bylo, nebylo… Ale spíš nebylo, než že by bylo. Protože to co není, je někdy lepší, než to co je.

MALEDIVES - PARADISE - FREEDIVING
režie, scénář, kamera: Světlana Jägerová (Praha), 9 min., 2016
Maledivy – atolové souostroví a stát v Indickém oceánu u rovníku. Působí, jako ráj, nad i pod hladinou, zvláště pro freediving, potápění bez potápěčského přístroje, jen na jeden nádech. Takový potápěč freediver, nevypouští bubliny a může se dostat s kamerou k mořským živočichům mnohem blíž, aniž by je rušil, pro žraloky musí do větších hloubek.

VÝSTUP NA GERLACHOVSKÝ ŠTÍT
režie: Ondřej Zvěřina, scénář: Ondřej Zvěřina, Tomáš Kalenda, Gabriela Vítková, kamera: Ondřej Zvěřina (Brno), 3min 2016
Na nejvyšší horu Slovenska nevede žádná turistická trasa. Snímek zachycuje výstup na Gerlachovský štít jednou z nejsnazších horolezeckých cest (přes Tetmajerovo sedlo).Po projekci jednotlivých bloků následuje veřejné hodnocení porotcú ve stylu talentové soutěže superstar. Role porotců přijali zkušení profesionální dokumentaristé Mirek Náplava a Petr Jan Juračka, kteří v závěrečném hodnocení udělí CENU SRDCAŘI.CZ

(hodnocení se nemusí shodovat s hodnocením odborné poroty)

Webmaster: Michal Hubert, kontakt

© 2017 Festivalrajbas.cz