Porota fotosoutěže

WAU!

Bc. Michal Hubert (*1990)

Student brněnského VUT, aktivní jeskyňář, rekreační skálolezec a fotograf na cestách. K fotografování se dostal relativně nedávno, bylo to v roce 2010. To se mu na cestu do Rumunska do rukou poprvé dostala vypůjčená zrcadlovka s manuálními možnostmi veškerého nastavení. O rok později investoval do vlastního přístroje a začal se více zabývat fotografováním krajiny a přírody. Do dnešní doby nacestoval desítky tisíc kilometrů a pořídil desítky tisíc fotografií. Zaznamenal také několik úspěchů v celostátních fotosoutěžích. Mezi jeho nejoblíbenější destinace patří Island a také Skandinávie, zejména Norsko, kam se neustále vrací. Volné chvíle pak tráví v Moravském krasu. V roce 2016 strávil téměř půl roku na Islandu, kde působil jako fotograf v cestovní agentuře Extreme Iceland. Měl za úkol pořizovat novou fotografickou a video dokumentaci pro lepší propagaci firmy.

Osobní web: MikeDrago.cz, Facebook, Shutterstock

Alžběta Nedvědová (*1991)

Aktivní hráčka pozemního hokeje a nadějná začínající fotografka, která pochází z Plzně. Na svých cestách se zaměřuje na krajinu a architekturu, nejen jako celek ale také na skryté detaily. V poslední době strávila mnoho času na cestách po severní Evropě, zejména po Islandu. S hokejovou reprezantací navštívila třeba také Holandsko, Švýcarsko nebo Rusko. V loňském roce zaznamenala úspěch v podobě 4. místa ve fotosoutěži "S panákem". V letošním roce se zapojila do příprav festivalu Rajbas, zejména fotosoutěže Wau.

Flickr, Instagram

Ing. Phillip Santifaller (*1989)

Alpy jsou jeho domovem. Rodák z Itálie, konkrétně z jižního Tyrolska se ke krajinářské fotografii dostal během desetiměsíčního studentského pobytu v Norském Trondheimu. Od té doby se mu podařilo zorganizovat několik fotovýprav po Evropě, například na Sicílii, nebo na Island, s cílem zachytit dokonalý záběr. Nejvíce se mu ale líbí doma v Dolomitech, kde podniká velmi časté výlety za lovem nevšedních krajinářských snímků. Fotografování je jedna z nejdůležitějších věcí v jeho životě a rád svými úlovky vypráví příběhy, které lidi dokážou překvapit. Je členem dvou fotogafických klubů, se kterými se účastní různých soutěží.

Facebook, Instagram, Flickr

Ing. Martin Sedláček (*1990)

Absolovent a stále student VUT Brno, amatérský fotograf, perfekcionista, ale především jedním slovem kreativec. Je dochvilný, ochotný a rád dělá ostatním radost. Fotoaparát použil poprvé někdy v roce 2010 s nulovou znalostí jeho nastavení pro získání kýženého výsledku fotky. Tehdy to byl ještě foťák kamaráda. Od té doby se o fotografii začal víc zajímat, a to především díky dobrodružnému průzkumu okolí a míst, kam lidé často nechodí. První digitální zrcadlovku si pořídil až v létě 2012 (se kterou fotí dodnes). Za tu dobu docházelo pouze k rozšiřování příslušenství. V letošním roce k digitální zrcadlovce ještě přibyla zrcadlovka na kinofilm a instantní Polaroid. Nejčastěji fotí přírodu a opuštěné stavby a místa, kde se snaží zachytit genia loci, atmosféru a mystický zážitek ticha. Miluje západy a východy slunce. Myslí do budoucna - uchovejte všechny svoje fotky, jednou budou cenné!

500px

Ing. David Varga (*1988)

Nadšený fotograf, dobrodruh a cestovatel. „Fotiť som začal, pretože som rád cestoval, teraz už ale často cestujem, pretože rád fotím.“ David pochází z Žiliny, už nějaký čas ale žije v Brně. Ve svém volném čase se věnuje cestování, horské turistice, dálkovým přechodům a příroda ho zavedla aji k umění fotografování. To mu naplno umožňuje reprodukovat a prezentovat vlastní zážitky a dovolí mu zachytit neopakovatelnou atmosféru míst, které navštívil. Za svými cestami a za zajímavými snímky se vydává do odlehlejších zahraničních destinací, ale velmi rád fotí i doma na Slovensku, nebo v České republice. Jeho nejoblíbenějšícm doprovodem na cestách bývá stativ, stan a teplý spacák, který mu umožní si naplno vychutnat a zaznamenávat jedinečné přírodní okamžiky, východy a západy slunce, nebo polární záře daleko od civilizace. Pravidelně navštěvuje Island a severní Norsko v různých ročních obdobích. Zejména jeho fotogafie z Islandu jsou velmi populární i v prospektech zahraničích cestovek, nebo dokonce aerolinek.

Osobní web: Dvarga.net, Facebook, Shutterstock