Březnový Kotlík s písněmi

8.3.2015

Večer s Kotlíkem s číslem 168 bude ve znamení Balkánu. Konkrétně se podíváme do Makedonie a Černé Hory. Dvě země, dvě tváře. Mají mnoho odlišného a přitom řadu věcí společných. Černohorci byli už v obrozeneckých dobách symbolem statných jižních Slovanů, vzdorujících tureckému útlaku, a makedonské etnikum vešlo do povědomí dokonce již díky slavnému vojevůdci Alexandrovi. Opravdu je to ale tak jednoduché? "Nevznikli" Makedonci jako národ až v 19. století? A nejsou vlastně Černohorci "pouhým" etnikem Srbů? Přijďte si poslechnout Ondru Herzána, který své vyprávění obohatí i vlastními písněmi.

(středa 11.3. Klub Ulita v 19:00 hod. ONDŘEJ HERZÁN - MAKEDONIE + ČERNÁ HORA = SRDCE BALKÁNU)

Fotosoutěž s panákem Rajbas

19.2.2015

Rádi cestujete? Rádi fotíte? Pak je naše fotosoutěž pro vás jako stvořená. Vyfoťte co nejoriginálněji panáka Rajbas. Soutěžte o místo ve výstavě a také o zajímavé ceny!

Vaším úkolem je zakomponovat naše festivalové logo do svých fotografií. A žádné fotomontáže, pouze kreativita! Času je víc než dost, uzávěrka soutěže je 31.10.2015.

Irsko - Sám stopem

6.2.2015

Únorový Večer s Kotlíkem bude ve znamení Irska. O své výpravě na "Smaragdový ostrov" bude vyprávět Michal Hubert. Vůbec poprvé cestoval úplně sám, s minimem financí a velmi hrubým plánem. "Jediné co jsem měl dopředu zařízeno, byla letenka z Prahy do Dublinu a zpět...vše ostatní jsem řešil až za pochodu." Během tohoto putování se mu podařilo vidět spousty překrásných míst, poznat úžasné lidi, dát si pivo v typické irské hospůdce s živou folkovou muzikou, ocitnout se i na hudebním festivalu irské hudby a dokonce i "vydělat" nějaké peníze. Stopem objel prakticky celé Irsko a s plnou polní nachodil přes 230km.

(středa 11.2. Klub Ulita v 19:00 hod. MICHAL HUBERT - IRSKO)

Sbohem sedmikrásky

19.1.2015

Je název připravované knihy o historii lezení v Moravském krasu, založené na rozhovorech s významnými lezci několika generací. Od prvních sestupů do Macochy až po nejtěžší cestu světa.

Autoři se rozhodli, že zkusí získat prostředky pomocí projektu Hithit.

Podporou pomůžete dobré věci a zároveň získáte výtisk Sedmikrásek, jejichž celkový náklad bude omezený.

Přípravy se rozbíhají

10.1.2015

Naše webové stránky jsou již připraveny na další ročník festivalu RAJBAS. Jesli se vám stále zobrazují informace z předešlého ročníku, doporučujeme stisknout kombinaci kláves CTRL+F5. Pokud však chcete na předešlý ročník zavzpomínat, tak jsme ho pro vás pečlivě archivovali a je dostupný v sekci Ročníky.

A na co se můžete těšit na letošním festivalu RAJBAS 2015? Zcela určitě proběhne zbrusu nová soutěž pro všechny, kteří rádi fotí. Jak již bylo avizováno dříve, úkolem bude vyfotit se s Panákem Rajbas. Veškeré podmínky a podrobnosti o soutěži zveřejníme do konce ledna. Také se můžete těšit například na filmaře Jaroslava Jindru, fotografa Pavla Nesvadbu, nebo na workshop Jarka Plesara.

V neposlední řadě také rozjíždíme nový web našeho sdružení Horizont, pořadatele festivalu RAJBAS.

Vítáme v Novém roce a hned začínáme!

5.1.2015

Večery s Kotlíkem jsou tu s námi hned od začátku roku. Renata Žilková bude vyprávět o "Expedici U'let 2013". Na americký jihozápad v obytném autě do 14-ti Národních parků i krásných měst. Navštívíme Joshua Tree, Saguaro, Apache Lake, Montezuma Castle, Grand Canyon, Antilope Canyon, Monument Valley, Arches, Bryce Canyon, Zion, Deat Valley, Kings Canyon, Sequoe, Yosemite, San Francisco, San Diego, Las Vegas, Los Angeles …

Tohle promítaní může být i návodem, jak se na takovou cestu vypravit sami. Do USA se podíváme ve středu 14. ledna v 19 h v klubu Ulita.

(středa 14.1. Klub Ulita v 19:00 hod. RENATA ŽILKOVÁ - NÁRODNÍ PARKY USA)