Sbohem sedmikrásky

19.1.2015

Je název připravované knihy o historii lezení v Moravském krasu, založené na rozhovorech s významnými lezci několika generací. Od prvních sestupů do Macochy až po nejtěžší cestu světa.

Autoři se rozhodli, že zkusí získat prostředky pomocí projektu Hithit.

Podporou pomůžete dobré věci a zároveň získáte výtisk Sedmikrásek, jejichž celkový náklad bude omezený.

Přípravy se rozbíhají

10.1.2015

Naše webové stránky jsou již připraveny na další ročník festivalu RAJBAS. Jesli se vám stále zobrazují informace z předešlého ročníku, doporučujeme stisknout kombinaci kláves CTRL+F5. Pokud však chcete na předešlý ročník zavzpomínat, tak jsme ho pro vás pečlivě archivovali a je dostupný v sekci Ročníky.

A na co se můžete těšit na letošním festivalu RAJBAS 2015? Zcela určitě proběhne zbrusu nová soutěž pro všechny, kteří rádi fotí. Jak již bylo avizováno dříve, úkolem bude vyfotit se s Panákem Rajbas. Veškeré podmínky a podrobnosti o soutěži zveřejníme do konce ledna. Také se můžete těšit například na filmaře Jaroslava Jindru, fotografa Pavla Nesvadbu, nebo na workshop Jarka Plesara.

V neposlední řadě také rozjíždíme nový web našeho sdružení Horizont, pořadatele festivalu RAJBAS.

Vítáme v Novém roce a hned začínáme!

5.1.2015

Večery s Kotlíkem jsou tu s námi hned od začátku roku. Renata Žilková bude vyprávět o "Expedici U'let 2013". Na americký jihozápad v obytném autě do 14-ti Národních parků i krásných měst. Navštívíme Joshua Tree, Saguaro, Apache Lake, Montezuma Castle, Grand Canyon, Antilope Canyon, Monument Valley, Arches, Bryce Canyon, Zion, Deat Valley, Kings Canyon, Sequoe, Yosemite, San Francisco, San Diego, Las Vegas, Los Angeles …

Tohle promítaní může být i návodem, jak se na takovou cestu vypravit sami. Do USA se podíváme ve středu 14. ledna v 19 h v klubu Ulita.

(středa 14.1, Klub Ulita v 19:00 hod. RENATA ŽILKOVÁ - NÁRODNÍ PARKY USA)