Pořádá: Horizont Blansko Technická podpora: WW8 expedition group Další pořadatelé: Rajbas
Čajovna a klub Ulita
Audiovisual
KSMB
Kola Novák - vše pro sport... Jsi 296881. návštěvník
Twitter Facebook
Hlavní partneři Portál Jihomoravského kraje Pivovar Černá Hora Jurek S+R Hlavní mediální partneři Lidé a Země HedvabnaStezka.cz Partneři Gatema s.r.o. WARMPEACE TATSUNO Benč Cestovní kancelář Kudrna Pekárny Blansko a.s. Hotel PROBE Český spolek horských průvodců ALPSPORT s.r.o. Horolezecký materiál TRASKO a.s. Weber RADIO ČAS Český rozhlas Brno Časopis Dobrodruh Nakladatelství Jota Obchod ALIQUIS AdventureMenu Moravský kras AV MEDIA Alpský klub Sitting wolf

Proč jet na Rajbas?

Vytvořeno: 2. 11. 2009 23:01
Poslední úprava: 2. 11. 2009 23:05

Protože festival pořádáme pro Vás a těšíme se, že si ho opět společně a naplno všichni užijeme. Ale proč píši o takové na první pohled jasné věci?

Protože se za posledních deset let hodně změnilo, nejen u nás v Blansku, ale v “outdooru” a festivalovém dění obecně. Ocitli jsme se v době dravého festivalového průmyslu. Festivaly s podtitulem cestování či outdoor jsou téměř v každém městě, v těch větších několikrát do roka. Tento průmysl je plný paradoxů počínaje novým fenoménem, kdy festivaly jezdí za diváky. Komerční organizátoři se předhánějí v tlachání o jedinečnostech jejich akcí, najednou se objevilo mnoho “slavných a předních cestovatelů”, reklama vystupuje ze všech medií...

Prostě je přefestivalováno a zjišťuji, že i o takové jasné věci je vhodné napsat. Možná to vyzní stejně, jako tlachání jiných, ale v tom zmatku je najednou potřeba zdůraznit, že náš festival je a chce nadále zůstat JINÝ. Nemá ambice se stát “lacině slavným”, komerčně uspěšným a ani nemá zájem jezdit po všech krajských městěch.

Zůstane doma v Moravském krasu a bude se nadále snažit, aby byl ze všech nejlepší. Stále bude chtít představit co nejzajímavější program, což někdy nemusí znamenat pouze pozvat profláklé mediální tváře. Zůstane pro všechny příležitostí zapojit se do festivalového dění, aby to nebyla jen návštěva kina, ale víkend, kdy a kde lidé něco společně prožijí a budou bavit. Snažit se, aby se mohl nadále chlubit tvrzením, že má jedinečnou atmosféru a skutečně nejpestřejší nabídku programu. Že je akcí, která stejnou měrou nabízí program venku i v sálech, která dává největší příležitost k aktivní účasti a zůstává festivalem, který nezažijete jinde a na který se opravdu musí přijet.

Dany