Pořádá: Horizont Blansko Technická podpora: WW8 expedition group Další pořadatelé: Rajbas
Čajovna a klub Ulita
Audiovisual
KSMB
Kola Novák - vše pro sport... Jsi 385051. návštěvník
Twitter Facebook
Hlavní partneři Portál Jihomoravského kraje Pivovar Černá Hora Jurek S+R Hlavní mediální partneři Lidé a Země HedvabnaStezka.cz Partneři Gatema s.r.o. WARMPEACE TATSUNO Benč Cestovní kancelář Kudrna Pekárny Blansko a.s. Hotel PROBE Český spolek horských průvodců ALPSPORT s.r.o. Horolezecký materiál TRASKO a.s. Weber RADIO ČAS Český rozhlas Brno Časopis Dobrodruh Nakladatelství Jota Obchod ALIQUIS AdventureMenu Moravský kras AV MEDIA Alpský klub Sitting wolf

Čtyř(i)ka aneb KKKK čili

Vytvořeno: 30. 6. 2012 12:30
Poslední úprava: 20. 11. 2012 00:34

KABINET KURIOZIT KAŠPARA KRÁSY

Dle Jiřího Kučery, kurátora výstavní expozice KKKKK, v této najdete sic jen nemnoho předmětů, zato však s velkou „historickou hodnotou“ a vždy s téměř neuvěřitelným příběhem vážícím se ke každému z nich.

Výstava byla badatelským týmem poprvé představena roku 2006 ve starém sklepení blanenského zámku. Na Rajbasu budou exkluzivně zpřístupněny veřejnosti tyto již známé dokumenty a předměty a především očekávána jest rovněž aktivita příchozích. Těšíme se zejména na exponáty dokumentující epochu života jako cestovatele a zeměměřiče.

Výzva: Máte badatelského ducha a smysl pro recesi? Přispějte zařazením svého exponátu do výstavy. Ta bude instalována od patečního večera a veřejnosti přístupná během soboty 24.11.2012 na horním předsálí Dělnické domu. Výstavní předměty opatřené popiskou postačí přivést v den konaní akce. Z důvodů přípravy vhodných a důstojných prostor je velmi vhodné jejich přivezení předem avizovat a to včetně textu popisky (na mail: kucera@blansko.cz). Zapůjčené exponáty budou po skončení konání výstavy navráceny. POZOR, Z DŮVODŮ ORGANIZAČNÍCH  NUTNO POSLAT INFORMACI O VAŠEM EXPONÁTU NEJPOZDĚJI DO ČTVRTKA 22.11. 15:00 HODIN.

Návštěvníci výstavy budou moci dát svůj hlas nejzajímavějšímu exponátu.

Odměnou pro badatele, který přiveze ten nejzajímavější exponát bude symbolicky štangle turistického salámu - skvělého to vynálezu Kašpara Krásy. Druhou pak obdrží vylosovaný návštěvník výstavy, který pro některý z exponátů hlasoval.

Pro inspiraci uvádíme text popisu exponátu viz ilustrativní foto:

Brusle Kašpara Krásy

Brusle Kašpara Krásy

Skvělé bruslařské kreace, které Kašpar Krása Blanenský předváděl na zamrzlé Svitavě daly už kolem roku 1890 vzniknout novému sportovnímu odvětví – Krásobruslení. Sám Kašpar si založil vlastní mezinárodní krásobruslařskou školu. Dochoval se nám dokonce jmenný seznam jejích prvních absolventů. Byli to pánové: Trojitý, Axel, Odpíchnutý, Rittberger, Toeloop, Salchow, a Lutz.