Pořádá: Horizont Blansko Technická podpora: WW8 expedition group Další pořadatelé: Rajbas
Čajovna a klub Ulita
Audiovisual
KSMB
Kola Novák - vše pro sport... Jsi 379492. návštěvník
Twitter Facebook
Hlavní partneři Portál Jihomoravského kraje Pivovar Černá Hora Jurek S+R Hlavní mediální partneři Lidé a Země HedvabnaStezka.cz Partneři Gatema s.r.o. WARMPEACE TATSUNO Benč Cestovní kancelář Kudrna Pekárny Blansko a.s. Hotel PROBE Český spolek horských průvodců ALPSPORT s.r.o. Horolezecký materiál TRASKO a.s. Weber RADIO ČAS Český rozhlas Brno Časopis Dobrodruh Nakladatelství Jota Obchod ALIQUIS AdventureMenu Moravský kras AV MEDIA Alpský klub Sitting wolf

Diskuse

Nové stránky od Lukas Lumir Hubert
Příspěvek #47 reagovat
9. 9. 2013 12:23
Než bude hotovo přesměrování, tak dávám odkaz na aktualizované stránky sem

http://www.festivalrajbas.cz/?main=2013_files

NaFEST2012 - Pozpátku od Lukáš "lumir&qu l.lumir@seznam.cz
Příspěvek #44 reagovat
26. 11. 2012 18:22
http://www.youtube.com/user/pANTification?feature=mhee
NaFEST 2013 od Lukáš lumir Hubert
Příspěvek #45 reagovat
26. 11. 2012 18:31
Ovšem příští rok nás čeká Opravdová cesta na fesťák

Celofán - významný badatel od Celofán vagregor@yahoo.ca
Příspěvek #42 reagovat
10. 11. 2012 23:11
Milí přátelé Rajbasova vnědveřního kotlíku,
je mi ctí, že jste mě na vašich stránkách tak oslavili. Leč musím podotknout, že ta krásná kresba není karikaturou mého ctěného ksichtu, ale karikaturou profilu badatele ještě významnějšího, velikého horolezce a jeskynáře, spoluobjevitele jeskyní Třináctka a Amatérská, Vladimíra Pipala zvaného Fernandel či Fery. Ale nakonec o nic nejde, je to jen taková hra, Fery i já jsme už staří dědci... :o))
opraveno od Dany
Příspěvek #43 reagovat
12. 11. 2012 10:52
Kdyz Ti fousaci vypadaji vsichni stejne... tak se moc omlouvame.
A furt se to nestalo od Celda vagregor@yahoo.ca
Příspěvek #46 reagovat
4. 12. 2012 10:17
A furt se to nestalo :-))

Mistr Krása a jeskynní tma od V. A. Gregor-Celofán vagregor@yahoo.ca
Příspěvek #41 reagovat
1. 11. 2012 03:33
Je čas setřást předsudky minulosti a pohlédnout tváří v tvář tvrdé realitě. Geniální Mistr Kašpar Krása Blanenský je hvězdou-stálicí velikosti 1A1 na nebi pionýrů vědecké speleologie v kraji Moravské krásy -- viz www.byciskala.cz re články o Mistrově roli ve vědeckém výzkumu jeskyně Býčí skála a propasti Macocha.
Právě jsem v rukopise pánů Maxe und Moritze objevil další vysoce zajímavý fakt. Mistr, jako úplně první člověk na světě, odebral do skleněné lahve se zabroušeným hrdlem a zátkou, tzv. prachovky, vzorek jeskynní tmy; ten pak na světle analyzoval. Jelikož tma na světle zesvětlala, Mistr usoudil, že tak jako bílé světlo se skládá ze sedmi základních spektrálních barev, jeskynní tma se skládá z bílého světla!
Prosím pány pořadatele, aby zakoupili takovou láhev (za mých časů bývaly běžně k mání v prodejnách chemického skla a lékárnických potřeb), stačí velikost 0.25 l. Dále aby do ní odebrali vzorek jeskynní tmy a vystavili ji s příslušným textem a pokud možno i s mým jménem v Kabinetu kuriosit KKB. Všechny výlohy spojené s touto prezentací uhradím.
Bádání zdar, Celda :o))

KKB v Macoše od V. A. Gregor-Celofán vagregor@yahoo.ca
Příspěvek #40 reagovat
4. 10. 2012 00:10
Už dlouho,dlouho jsem nezavítal na tyto stránky.
Dany, fotky z Kicking Horse River snad někde najdu, až budu dělat pořádek v těch stovkách zavřených v kufru.
Ten potápěč na fotce není Gunther Nouackh, ale Emil Buršík nebo Tunál Karel Divíšek, záleží z kterého roku ta fotka pochází. Jak jsem naznačil Jirkovi K., pozvolna shromažduji materiály pro dílo o významu KKB pro Mor. kras. KKB s Absolonem v Macoše nikdy nebyl. KKB sestoupil do Macochy nezávisle a před Absolonem; o jeho výpravě se Absolon ze závisti nezminuje. V r. 1969 jsme na dně Macochy našli -- zatím neprozradím kde -- olověnou tabulku s jeho jménem, jmény spoluúčastníků a datem sestupu. O 14 dní později jsme ji chtěli ofotografovat, ale mezitím ji zcizili nepřízpůsobíví občané-sběrači barevných kovů :-)) Celda

Kašpar Krása od Lukas "lumir&qu
Příspěvek #39 reagovat
25. 8. 2012 19:38
Dnes jsme s bráchem objevili ve speleologickém muzeu ve Vilémovicích zapomenutý obraz, na kterém je vyobrazen Kašpar Krása při bádání spolu s Karlem Absolonem... Tento obraz byl považován za dávno ztracený a jeho znovunalezením jsme přidali další důležitý střípek do mozaiky života tohoto blanenského rodáka

Kašpar Krása Blanenský od Vojtěch A. Gregor-Ce vagregor@yahoo.ca
Příspěvek #37 reagovat
26. 4. 2012 03:17
Právě jsem vložil na Speleobulvár Franciho Musila:
107. Speleobulvár, Historie, Hledání stop Kašpara Krásy, blanenského rodáka (Pozn. Kašpar se narodil v Krasové nebo v Krásensku).
Pro ty, kteří snad nevědí, Kašpar Krása je blanenským ekvivalentem (třebaže jeho věčný antagonista) vídenského rodáka Járy (da) Cimrmana, takže patří spíše do humoru než do historie.
Po smrti Vladimíra Kemlinga Jančíka jsme zbyli v aktivním badatelském týmu o životě a díle tohoto genia pouze dva -- pan Jiří Kučera z Blanska a moje maličkost. Jsem proto rád, že náš okruh se rozšířil o badatele z Rajbas Kotlíku (doufám, že se ve zdraví vrátili z divokých řek a od ještě divočejších Indiánů a drogových kartelů v Mexiku). Poskytl jsem jim plnou verzi textu o osudech Kašpara Krásy v Americe -- její zkrácená verze i s fotografií je vypublikována na stránkách www.blansko.cz, Články, 1. duben 2008.
Náš zdejší výzkumný tým nalezl, při sondáži v sedimentech dejekčních svahových kuželů na okrajích údolní nivy zdivočelé Kicking Horse River, obrovskou turistickou botu se žlutou ponožkou. Je to nezvratný důkaz páně Kašparovy přítomnosti v našich končinách a takto v Kanadě. Dalším důkazem je výsledek rozhovorů s dědici a současnými vlastníky Schneiderova velkouzenářství, Ltd. Canada. Přiznávají, že recept na turistický salám byl jejich pradědovi věnován Kašparem Krásou, vynálezcem téhož. Nyní se náš badatelský tým soustředuje na dokundamentaci stop Kašpara Krásy v Kanadě. S výsledky bude veřejnost zafčas seznámena. :-)))
Kaspar od Dany horizont.cz@seznam.cz
Příspěvek #38 reagovat
11. 5. 2012 14:40
Celofane, dik moc za zajimavou zpravu z Kanady. Prosim, jestli mas z te sondaze v sedimentech dejekcnich svahovych kuzelu na okrajich udolni nivy zdivocele Kicking Horse River nejakou fotku s tou botou, tak zasli a my ji hned dame na hlavni stranu aktualit stranek Rajbasu 2012. Z Mexika jsme doma - muzem potvrdit,ze pri projektovani te silene vlakove trati Ferrocarril Chihuahua al Pacífico napric Medenymi kanony, mel Kaspar Krasa prsty (teda spis voko - jak to tam vymeril pres 39 mostu a naskrz 86 tunelu).

o RAJBASU od Rajbas
Příspěvek #36 reagovat
16. 12. 2011 14:01
clanek o Rajbasu zde:
http://www.blansko.cz/clanky/11/12/trinactka-pro-festival-rajbas-stastne-cislo.php

Pro všechny účastníky páteční Pragulky do Vintok od L"l"Hubert
Příspěvek #35 reagovat
28. 11. 2011 11:31
Skupinová fotka ke stažení zde

http://www.uloz.to/11360758/p1150847-zip

PRAGULKA a MEGBOLONDUL od Rajbas
Příspěvek #33 reagovat
25. 10. 2011 20:57
Prihlasovani na akce rocniku 2011 je jiz spustěno.