Pořádá: Horizont Blansko Technická podpora: WW8 expedition group Další pořadatelé: Rajbas
Čajovna a klub Ulita
Audiovisual
KSMB
Kola Novák - vše pro sport... Jsi 279188. návštěvník
Twitter Facebook
Hlavní partneři Portál Jihomoravského kraje Pivovar Černá Hora Jurek S+R Hlavní mediální partneři Lidé a Země HedvabnaStezka.cz Partneři Gatema s.r.o. WARMPEACE TATSUNO Benč Cestovní kancelář Kudrna Pekárny Blansko a.s. Hotel PROBE Český spolek horských průvodců ALPSPORT s.r.o. Horolezecký materiál TRASKO a.s. Weber RADIO ČAS Český rozhlas Brno Časopis Dobrodruh Nakladatelství Jota Obchod ALIQUIS AdventureMenu Moravský kras AV MEDIA Alpský klub Sitting wolf

Program - sobota 24. listopadu 2012

Vytvořeno: 27. 10. 2012 17:04
Poslední úprava: 23. 11. 2012 10:19

Staré Blansko, Komenského ul.

08:30 GRENA BĚH, se zátěží soudku limonády furt do kopce, cíl: Western sport klub Hořice

Klub ULITA s čajovnou, B. Němcové 2a

10:00 RICHARD BOUDA a MAREK AUDY: 3D FOTOGRAFIE, unikátní workshop přinese základy, jak exponovat dvojici fotografií speciální stereoskopickou technikou nebo obyčejným mobilem.

Dělnický dům, Hybešova 1

Výstavy fotografií: DANIEL ORÁLEK: CCUM 2012, PETR PIECHOWICZ: LEZECKÉ FOTOGRAFIE, IVANA ČERNOŠKOVÁ a kol.: DRUHÉ PUTOVÁNÍ ZA SKALNÍMI ÚTVARY A GEOLOGICKOU MINULOSTÍ ZEMĚ a KABINET KURIOZIT KAŠPARA KRÁSY

Workshopy:

09:00 LADISLAV SIEGER: PŘEŽITÍ A IMPROVIZACE aneb proč můžeme být lépe připraveni než přírodní národy, v čem nám technická civilizace pomáhá a čím nám škodí.

11:00 MICHAL LOLLOK a JOSEF CHARVÁT: VIA FERRATA – klettesteg - zajištěná cesta, seminář s lektory z Českého spolku horských průvodců obsahuje teoretickou a praktickou část, která proběhne na improvizované ferratě.

Velká scéna:

besedy a filmy uvádí FAUST a ČIKO:

13:00 filmy Petra Barana: Koulení kola z Lednice do Brna a KDE DOMOV

13:30 SAŠA RYVOLOVÁ: PŘÍBĚHY AFRIKY, národní parky Zambie, Zimbabwe a JAR

14:30 LADISLAV SIEGER: ANTARKTIDA - MINULOST A SOUČASNOST

15:30 PATRIK FAUST MINÁŘ: ČÍM HŮŘ, TÍM LÍP, průšvihy a krušné chvíle k cestování patří a zpětně se člověk nejen poučí, ale i pobaví …

16:30 ROMAN VEHOVSKÝ: NOVÁ KALEDONIE A OSUD KANAKŮ

17:30 HONZA VLASÁK: EXTRÉMNÍ BIKING PO ČESKU, odvaha, odhodlání, vůle, příroda, kamarádství, to jsou letošní výzvy pro cyklotrempa i extrémního bikera

18:30 OKEM DOBRODRUHA, předání cen, projekce oceněných snímků

20:00 MARTIN MYKISKA: 3500 km STOPEM A LODÍ AMAZONIÍ

21:00 NaFEST, soutěž prezentací o netradičních cestách na festival – pro mnohé opravdický vrchol fesťáku !!

Scéna „Há“:

moderuje: Lukáš „Lumír“ Hubert

13:00 Okem dobrodruha, co se do kina nevešlo...
Projekce soutěžních filmů:  Homo De Montibus – Člověk z hôr * Okolo Annapurny alebo cesta tam a zase spat *  Malý okruh po Srí Lanke * Monte Cristallo * Via ferrata I Magnifici *  Island * Islandem na kole *

15:00 MICHAL HUBERT: DO TRANSYLVÁNIE ZA PAKATEL, o takové normální cestě do Rumunska

16:00 IRENA KUBRICKÁ a LIBOR SAKMARY: KYRGYZSTÁN – dětské domovy

17:00 ANTONÍN KARÁSEK: PARAHOSPODY „Volné sdružení svobodných parašutistů.“ poznává Blanensko po svém. Oprášili tradici seskoků do terénu a vozí se do hospod letadlem. Vzduch (a pivo) jsou naše moře!

18:00 LEOŠ ŠTEFKA: MORAVSKÝ KRAS ZNÁMÝ I NEZNÁMÝ, pohledem ředitele správy CHKO MK.

S Rajbasem sportovně do světa: 

19:00 KAREL VAŘEKA: PODHŮŘÍ ŤAN ŠANU v Kyrgyzstánu

19 30 INDICKÝM HIMÁLAJEM NA KOLE, film, režie: Honza Odehnal

20:15 HONZA SMEJKAL: GRUZIE

20:45 NEPÁLEM NA MOTORCE ROYAL ENFIELD, film, režie: Honza Odehnal

22:00 INFERNET, blanenská pop-rocková kapela hraje k tanci v prověřené sestavě