Pořádá: Horizont Blansko Technická podpora: WW8 expedition group Další pořadatelé: Rajbas
Čajovna a klub Ulita
Audiovisual
KSMB
Kola Novák - vše pro sport... Jsi 382111. návštěvník
Twitter Facebook
Hlavní partneři Portál Jihomoravského kraje Pivovar Černá Hora Jurek S+R Hlavní mediální partneři Lidé a Země HedvabnaStezka.cz Partneři Gatema s.r.o. WARMPEACE TATSUNO Benč Cestovní kancelář Kudrna Pekárny Blansko a.s. Hotel PROBE Český spolek horských průvodců ALPSPORT s.r.o. Horolezecký materiál TRASKO a.s. Weber RADIO ČAS Český rozhlas Brno Časopis Dobrodruh Nakladatelství Jota Obchod ALIQUIS AdventureMenu Moravský kras AV MEDIA Alpský klub Sitting wolf

Saša Ryvolová (*1952)

Vytvořeno: 13. 11. 2009 17:55
Poslední úprava: 13. 11. 2009 17:57

TREMPKA SVĚTOBĚŽNICE A SPISOVATELKA

Svérázná bytost se sklonem k romantice, smyslem pro humor a širokým spektrem zájmů. Od mládí trempovala po vlastech českých a slovenských a stala se dlouholetou životní družkou barda Wabiho Ryvoly. Po otevření hranic začíná opravdově cestovat a vytváří spolu s novým životním partnerem Vaškem Lomičem známou cestovatelskou dvojici. Je autorkou řady článků a tří humorně laděných cestopisných knih, vydaných v nakladatelství Akcent Třebíč: Indonézie, batoh a já, S batohem Střední Amerikou a Tváře v prachu Etiopie. Je i mistrem mluveného slova a její promítaní patří k tradičním programům Rajbasu.

Vašek Lomič, sportovec a životní kaskadér, iniciátor a vedoucí výprav do mnoha exotických zemí světa, je v neposlední řadě také kameraman a autor řady snímků v soutěži "Okem dobrodruha", z nichž hned několika se dostalo v minulých letech ocenění poroty.

(sobota 21.11. Dělnický dům, S2 v 17:00 hod., SVĚTOVÁ PREMIÉRA FILMU: VASCALINY V ARÁBII, režie:Vašek Lomič, scénář: Saša Ryvolová, kamera: Lomič, Ryvolová, ČR 2009, 18 min. * neděle 22.11. Kino Blansko, v 10:00 hod., SAŠA RYVOLOVÁ: AFRIKOU ZA VELKOU PĚTKOU)