Pořádá: Horizont Blansko Technická podpora: WW8 expedition group Další pořadatelé: Rajbas
Čajovna a klub Ulita
Audiovisual
KSMB
Kola Novák - vše pro sport... Jsi 369695. návštěvník
Twitter Facebook
Hlavní partneři Portál Jihomoravského kraje Pivovar Černá Hora Jurek S+R Hlavní mediální partneři Lidé a Země HedvabnaStezka.cz Partneři Gatema s.r.o. WARMPEACE TATSUNO Benč Cestovní kancelář Kudrna Pekárny Blansko a.s. Hotel PROBE Český spolek horských průvodců ALPSPORT s.r.o. Horolezecký materiál TRASKO a.s. Weber RADIO ČAS Český rozhlas Brno Časopis Dobrodruh Nakladatelství Jota Obchod ALIQUIS AdventureMenu Moravský kras AV MEDIA Alpský klub Sitting wolf

ING. IVAN MACKERLE (*1942)

Vytvořeno: 21. 9. 2008 19:59
Poslední úprava: 13. 10. 2008 18:30

záhadolog a publicista

Výzkumem záhadných a neobjasněných jevů se zabývá už pěkných pár desítek let. Zorganizoval řadu expedic například k jezeru Loch Ness , do Transylvánie za hrobkou hraběte Drakuly, do mongolské pouště Gobi, na Madagaskar za lidožravým stromem, Austrálie, Tichomoří, Jakutska … Vloni diváky zaujal jeho film „Plavba do Údolí smrti“. Letos se přijede podělit o zážitky z nejnovějšího bádání v Indii a na Srí Lance.

(neděle 23.11. od 10:00 v kině: Ivan Mackerle: CESTY ZA PŘÍŠERAMI A DOBRODRUŽSTVÍM , film + beseda)

Svítící koule se objevují v kaňonu Punagiri. Zprávy, že lidožraví tygři už mimo rezervace nežijí, výpravu dovedly do pěkné šlamastiky. Na Srí Lance pátral po divokém muži Nittaewo i zpívajících rybách v laguně Batticaoly. Tohle nás čeká v povídání a projekci českého záhadologa Ivana Mackerleho.

O svých výzkumech točí filmy a napsal řadu knih: Tajemství pražského golema (1992), Drakulovi v patách (1992), Odkud přicházejí (1996), společně s Jiřím Podzimkem Záhady a mystéria (1999) o natáčení stejnojmenného seriálu televize Prima, a společně s Jitkou Lenkovou, Vladimírem Šiškou a Janem Zemanem Velkou knihu tajemství a záhad (2001), Velkou knihu otázek a záhad (2002) a Cesty za příšerami a dobrodružstvím (2005). Přispívá také do mnoha českých i zahraničních periodik.

více: www.mackerle.cz