Pořádá: Horizont Blansko Technická podpora: WW8 expedition group Další pořadatelé: Rajbas
Čajovna a klub Ulita
Audiovisual
KSMB
Kola Novák - vše pro sport... Jsi 385057. návštěvník
Twitter Facebook
Hlavní partneři Portál Jihomoravského kraje Pivovar Černá Hora Jurek S+R Hlavní mediální partneři Lidé a Země HedvabnaStezka.cz Partneři Gatema s.r.o. WARMPEACE TATSUNO Benč Cestovní kancelář Kudrna Pekárny Blansko a.s. Hotel PROBE Český spolek horských průvodců ALPSPORT s.r.o. Horolezecký materiál TRASKO a.s. Weber RADIO ČAS Český rozhlas Brno Časopis Dobrodruh Nakladatelství Jota Obchod ALIQUIS AdventureMenu Moravský kras AV MEDIA Alpský klub Sitting wolf

O Rajbasu 2011

Vytvořeno: 29. 1. 2011 01:18

Třináctý ročník festivalu filmů, setkání a dobrodružství proběhne 25.-27. listopadu.

„Rajbas byl první fesťák, který nás přijal a to zůstává ve mě dodnes. Nikde jsem nezažil atmosféru jako v Blansku. Je to křižovatka. Místo, kde si i přednášející můžou sednout a vzájemně se poznat.“

Petr Kašpar, filmový režisér a producent

Letošní ročník má v podtitulu „ZAOSTŘENO NA BALKÁN“, což zdaleka neznamená, že nás reportáže a prezentace nezavedou do dalších zajímavých míst světa. V připravě programu a akce samotné festival spolupracuje s portálem www.hedvabnastezka.cz.

Akce je místem setkání lidí stejných zájmů. Opravdově zkušených, kteří třeba stoupají k vrcholům osmitisícových hor nebo sjíždí divoké peřeje řek, potápí se do hlubin oceánů, odhalují taje neznámého podzemí... Stejně však i těch, kteří na svá velká dobrodružství teprve čekají, přijdou se jen pobavit, hledat inspiraci nebo jen chvíli snít.

Dobrodružství nejen na plátně, ale už i cestou na festival. Existuje spousta filmových soutěží, ale Nafest se může pochlubit originalitou! ...takovou, že se stala pravidlem posledních let festivalu neobvyklá věc. Vrcholem není ani vystoupení exkluzivních hostů ani projekce filmů profesionálních tvůrců. Pro většinu diváků bývá vrcholem první projekce amatérských dokumentů natočených během cesty na festival.

Tradiční program:

Je soustředěn do tří víkendových dnů a nejedná se pouze o pasivní sledování besed a filmových projekcí. Součástí jsou závody, koncerty, workshopy, tanec i výprava do podzemí Moravského krasu.

OKEM DOBRODRUHA

Příležitost pro všechny, kdo objektivem kamery objevují krásy světa dobrodružství, dalekých cest a přírody. Nejsou určeny kategorie, jediné omezení je délka filmu do 15 minut.


 • FILMY A VÝSTAVY

  Cestování, outdoor a vizuální dokumentace patří k sobě.

 • HOSTÉ

  Pestré spektrum osobností ze světa filmu, cestování, umění a outdoorových aktivit.

 • MUZIKA

  Každým rokem víc. Vedle koncertů nechybí „Cestovatelská tancovačka“ i rockotéka..

 • WORKSHOPY

  Něco se přiučit a odkoukat. Na to je zde také příležitost

 • OPRAVDOVÝ OUTDOOR - program festivalu nezůstává za dveřmi sálů!

  • GRENA BĚH se zátěží soudku limonády

   Trať vede furt do kopce až k hospůdce na Hořicích. Výběh na „kyslíkový dluh“ je výbornou příležitostí prověřit svou fyzičku.

  • RAJBAS PRAGULKA do podzemí krasu

   Vlhko, voda, bláto, lezení, plazení, krápníky a pravá jeskynní tma… To vše čeká na účastníky v doprovodu zkušených speleologů. Jde se v malých skupinkách, takže kdo se včas nepřihlásí, má smůlu.

  • NaFEST z cest necest

   „Zajímavou cestu lze prožít snad kdekoli, tak proč ne směrem na festival?“ Šanci mají outdooroví nabušenci i recesisté. Do Blanska se dá přece doplavat, doběhnout, doletět, dolyžovat, doazimutovat… vyhrává nápad! Podmínkou je každou přihlášenou cestu filmově či fotograficky zdokumentovat.

  • MEGBOLONDUL

   Šifrovací noční hra v ulicích města a blízkém okolí je jedna z možností jak naplno prožít první festivalový večer a často i celou noc.

Proč přijet na Rajbas?

Protože je to festival, který můžete prožít jen u nás v Blansku a nikde jinde!!!

Pořádá Sdružení Horizont za spolupráce dalších spolupořadatelů, záštitu nad jeho konáním tradičně přebírá starosta města Blanska.