Pořádá: Horizont Blansko Technická podpora: WW8 expedition group Další pořadatelé: Rajbas
Čajovna a klub Ulita
Audiovisual
KSMB
Kola Novák - vše pro sport... Jsi 389585. návštěvník
Twitter Facebook
Hlavní partneři Portál Jihomoravského kraje Pivovar Černá Hora Jurek S+R Hlavní mediální partneři Lidé a Země HedvabnaStezka.cz Partneři Gatema s.r.o. WARMPEACE TATSUNO Benč Cestovní kancelář Kudrna Pekárny Blansko a.s. Hotel PROBE Český spolek horských průvodců ALPSPORT s.r.o. Horolezecký materiál TRASKO a.s. Weber RADIO ČAS Český rozhlas Brno Časopis Dobrodruh Nakladatelství Jota Obchod ALIQUIS AdventureMenu Moravský kras AV MEDIA Alpský klub Sitting wolf

Dalibor Carbol (*1976)

Vytvořeno: 22. 11. 2011 23:07
Poslední úprava: 25. 11. 2011 10:32

…rock climbing, kiteboarding, hiking, biking, snowboarding, skialpinismus a především PARAGLIDING…

„Viděl jsem překrásné hory, které nás nechaly proletět do svého srdce. Viděl jsem krásu, která zabíjí.“

Dalibor Carbol Dalibor Carbol (ČR) spolu s Jurajem Klejou (SR) úspěšně ukončili paraglidingovou expedici, na které za 4 letové dny uletěli celkem 450 kilometrů v Pakistánské části Himáláje, z toho bivakovým letem překonali 285 kilometrů dlouhou trať z Hunza Valley nad Base Camp K2 a zpět k vesnici Askole. V průběhu tohoto letu překonali bez kyslíkových přístrojů výšku 7000 metrů a vytvořili český i slovenský neoficiální výškový rekord. Tuto extrémně náročnou trať zvládli za dva letové dny – celkem něco přes jedenáct hodin letu.

Původně byl plánován přelet, který měl začínat v oblasti Nanga Parbat. Vzhledem k aktuálním informacím o zhoršené bezpečnostní situaci v této oblasti se piloti rozhodli pro start z Hunza Valley.

Piloti vzhledem k nutné redukci váhy kompletního vybavení letěli bez stanu. Vzhledem k podmínkám nebylo možno cokoliv uvařit. Ve spacácích a zabaleni v padácích nocovali v silném větru v místě přistání. Ráno museli vystoupit o dalších 400 výškových metrů výše, než nalezli místo vhodné pro start. Bohužel se jim nikde nepodařilo nalézt zdroj pitné vody a tak pokračovali v letu bez jakékoliv zásoby tekutin. Dvoudenním letem znovu posunuli hranice bezmotorového létání v nejvyšších horách světa. Stylem letu i dosaženými výkony udivili nejen paraglidingový svět, ale také horolezce, kteří tuto oblast a složité meteorologické podmínky dobře znají.

Z expedice vzniklo mnoho fotografického a filmového materiálu, další podrobnosti naleznete na www.fly7000.cz.

Výstava v kině (listopad):

Fotografie velkého formátu vtáhnou do atmosféry létání v těch nejvyšších velehorách - dva piloti, dva dny, 285 kilometrů, 7000 metrů výšky - zajímavé pohledy na prostředí a vrcholy Karakoramu z míst, ve kterých doposud člověk nebyl.

Chcete znát podrobnosti o cestě a létání a fotografie vám nestačí … Můžete poznat dobrodruhy osobně, máte k tomu příležitost na promítání poslední pecky festivalu.

(neděle 27.11., Kino Blansko, v 15:45 hod., DALIBOR CARBOL: K2–FLY OVER 7000)

Dalibor Carbol Dalibor Carbol Dalibor Carbol