Pořádá: Horizont Blansko Technická podpora: WW8 expedition group Další pořadatelé: Rajbas
Čajovna a klub Ulita
Audiovisual
KSMB
Kola Novák - vše pro sport... Jsi 297282. návštěvník
Twitter Facebook
Hlavní partneři Portál Jihomoravského kraje Pivovar Černá Hora Jurek S+R Hlavní mediální partneři Lidé a Země HedvabnaStezka.cz Partneři Gatema s.r.o. WARMPEACE TATSUNO Benč Cestovní kancelář Kudrna Pekárny Blansko a.s. Hotel PROBE Český spolek horských průvodců ALPSPORT s.r.o. Horolezecký materiál TRASKO a.s. Weber RADIO ČAS Český rozhlas Brno Časopis Dobrodruh Nakladatelství Jota Obchod ALIQUIS AdventureMenu Moravský kras AV MEDIA Alpský klub Sitting wolf

PROSTOREM, ČASEM a s humorem...

Vytvořeno: 6. 1. 2012 23:54

PROSTOREM, ČASEM a s humorem... Cestovat se dá prostorem i časem a nejednou lze zažít v jednu chvíli oboje. Po úspěšném ročníku festivalu, zaostřeným na Balkán, jsme dlouze přemýšleli kam a jak dál. No a inspirace přišla paradoxně až z daleké Britské Kolumbie, odkud nás kanadský geolog a krajan Vojtěch A. Gregor (mezi pamětníky horolezci a jeskyňáři známý jako Celofán) upozornil na dosud méně známé stopy slavného blanenského rodáka Kašpara Krásy. Postavy, která se zapsala do dějin našeho regionu v mnohém *. Opomíjena však až dosud zůstávala její životní etapa cestovatelská a zeměměřičská. Ve 14. ročníku se tedy pokusíme tuto mezeru zaplnit.

*) Např.: Jakožto vlastenci se mu nezamlouvalo označení zdejší turistické destinace Moravské Švýcarsko a sám pro ni začal používat poetické a marketingově vhodnější označení „Moravská krása“, kterýžto název byl později zkomolen na Moravský kras.