Pořádá: Horizont Blansko Technická podpora: WW8 expedition group Další pořadatelé: Rajbas
Čajovna a klub Ulita
Audiovisual
KSMB
Kola Novák - vše pro sport... Jsi 386544. návštěvník
Twitter Facebook
Hlavní partneři Portál Jihomoravského kraje Pivovar Černá Hora Jurek S+R Hlavní mediální partneři Lidé a Země HedvabnaStezka.cz Partneři Gatema s.r.o. WARMPEACE TATSUNO Benč Cestovní kancelář Kudrna Pekárny Blansko a.s. Hotel PROBE Český spolek horských průvodců ALPSPORT s.r.o. Horolezecký materiál TRASKO a.s. Weber RADIO ČAS Český rozhlas Brno Časopis Dobrodruh Nakladatelství Jota Obchod ALIQUIS AdventureMenu Moravský kras AV MEDIA Alpský klub Sitting wolf

JAROSLAV JINDRA (*1967)

Vytvořeno: 17. 10. 2008 19:17
Poslední úprava: 18. 10. 2008 11:32

nezávislý reportážní fotograf

„Nikdy jsem nebyl fanatickým motoristickým nadšencem. Objel jsem terénním automobilem zeměkouli a choval se k němu jako k dopravnímu prostředku a jakémusi dočasnému domovu. Automobil i motocykl jsou pro mne symbolem svobody. Mohu cestovat kam chci a kdy chci“.

(sobota 22.11. Dělnický dům: JAROSLAV JINDRA: DAKAR, DOBRODRUŽSTVÍ S CEJCHEM SMRTI)


Dlouhá léta žil ve Španělsku a v Norsku, kde pracoval jako reportážní fotograf například pro AFP při ozbrojených konfliktech (Východní Slavonie, Irák), zpracovával reportáže z Tsunami v Thajsku. Bezdětný, svobodný. Nyní se živí jako asistent generálního ředitele španělské strojírenské společnosti v ČR a novinařina mu zůstala koníčkem. Spolupracuje s časopisy Lidé a Země, OffRoad, Xstream nebo Gazette, „ponechal si“ Dakar, extrémní sporty a televizní pořad „Na cestě“. V tomto roce mu vyšla kniha „30 let Rallye Dakar“ za autorské spolupráce s Janem Říhou z Radiožurnálu.

Skromně říká že nyní už zfotrovatěl. Dříve se věnoval parašutismu, lezení, občas se potápí, běhá. Je držitel pilotní licence LAA 01-001, s padákem má na triku prvoslety na Moravě a Slovensku, ale i ve světě, třeba v Andách.

Krátké filmy a digifotky doprovázené komentářem autora zavedou festivalové diváky do zákulisí nejslavnějšího rallye marathonu. Kromě kouzla motoristického sportu přiblíží neobvyklou cestu po zemích západní Afriky (Maroko, Západní Sahara, Mauritánie, Senegal a další).

Jaroslav Jindra - reportážní fotograf a dobrodruh, procestoval přes sto zemí světa. V České republice vyšly jeho tituly Backpacker, Dakar - písek, prach a kamení, Letová místa, spolupracuje na tvorbě učebnic a s čelními českými periodiky.

více: www.maxphotobank.com