Pořádá: Horizont Blansko Technická podpora: WW8 expedition group Další pořadatelé: Rajbas
Čajovna a klub Ulita
Audiovisual
KSMB
Kola Novák - vše pro sport... Jsi 321365. návštěvník
Twitter Facebook
Hlavní partneři Portál Jihomoravského kraje Pivovar Černá Hora Jurek S+R Hlavní mediální partneři Lidé a Země HedvabnaStezka.cz Partneři Gatema s.r.o. WARMPEACE TATSUNO Benč Cestovní kancelář Kudrna Pekárny Blansko a.s. Hotel PROBE Český spolek horských průvodců ALPSPORT s.r.o. Horolezecký materiál TRASKO a.s. Weber RADIO ČAS Český rozhlas Brno Časopis Dobrodruh Nakladatelství Jota Obchod ALIQUIS AdventureMenu Moravský kras AV MEDIA Alpský klub Sitting wolf

WW8 biograf

Vytvořeno: 18. 11. 2008 19:25
Poslední úprava: 18. 11. 2008 19:34

Sobota 22.11.200, Dělnický dům, scéna Filmák, délka 202 min

MAGICKÉ ČÍSLA, délka: 26 min, režie: Alastair Lee
Steve McClure je v posledních letech bezpochyby nejlepším sportovním lezcem Britských ostrovů. Stevovo jméno se spojuje se strmým a ostým vápencem a seznam jeho cest je neuvěřitelný. Ve filmu se Steve představí na nejtěžších cestách v Anglii.

RITA, délka: 6 min, režie Alison Teal Blehert-Koehn
Krátká hraná fikce, založená na živote filmařky, která díky rodičům zažívá v horách neuvěřitelné. Alison celé svoje dětství strávila na cestách, základní školu navštěvovala v exotických krajích a doteď má kamarádky po celém světě. Když vyrostla, uvědomila si, že její dětství je zdrojem mnoha inspirací a otevírá jí cestu nevídaných možností.

MATRIX RELOADED, délka: 22 min, režie: Petr Pavlíček
Díky chybě v Matrixu se hlavní hrdinové dostávají z vyhřátých skalek do zimních tatranských stěn. Neobyčejný film o posunutí hranice mixového lezení ve Vysokých Tatrách napěchovaný ostrou muzikou a spoustou piva. Stoupa a Bača hlavními hrdiny nového brněnského trháku

* Přestávka 15 min

BAFFIN – OSTROV DĚTÍ, délka: 40 min, režie Sam Beaugey
Šest špičkových francouzských lezců stráví sedm týdnů na Baffinově ostrově, kde lezou velké stěny, lyžují … Setkávají se zde a diskutují s místními obyvateli. Film je prošpikovaný svérázným francouzským humorem i v okamžiku střetu s ledním medvědem.

KNOCKING ON HEAVEN´S DOOR, délka: 26 min, režie: Robin Kaleta
Base jumping je v dnešní době boomu adrenalinových sportů bezesporu velice atraktivní a vizuálně zajímavá aktivita, nicméně mnohými označován za jeden z nejnebezpečnějších sportů vůbec. Ve filmu uvidíme vedle krás tohoto sportu, také jeho úskalí a dlouhou přípravnou cestu, kterou by měl urazit každý člověk, než se rozhodne skočit svůj první base.

* Přestávka 15 min

PLAYGRAVITY, délka: 52min, režie: SAMUEL GYGER
Skvělé sekvence volného lyžování, skidivingu a paraglidingu.


Baffin – Children Island, Francie, 2007, 40 min, režie Sam Beaugey: Porozumět této krajině mohou ti, kteří se v ní narodili a vyrostli v ní..