Pořádá: Horizont Blansko Technická podpora: WW8 expedition group Další pořadatelé: Rajbas
Čajovna a klub Ulita
Audiovisual
KSMB
Kola Novák - vše pro sport... Jsi 389588. návštěvník
Twitter Facebook
Hlavní partneři Portál Jihomoravského kraje Pivovar Černá Hora Jurek S+R Hlavní mediální partneři Lidé a Země HedvabnaStezka.cz Partneři Gatema s.r.o. WARMPEACE TATSUNO Benč Cestovní kancelář Kudrna Pekárny Blansko a.s. Hotel PROBE Český spolek horských průvodců ALPSPORT s.r.o. Horolezecký materiál TRASKO a.s. Weber RADIO ČAS Český rozhlas Brno Časopis Dobrodruh Nakladatelství Jota Obchod ALIQUIS AdventureMenu Moravský kras AV MEDIA Alpský klub Sitting wolf

O Festivalu

Vytvořeno: 19. 6. 2009 23:38

RAJBAS OUTDOOR KOTLÍK je festivalem filmů, setkání a dobrodružství, jehož jedenáctý ročník proběhne 19.-22. listopadu 2009.

Akce je především místem setkání lidí stejných zájmů. Opravdově zkušených, kteří stoupají k vrcholům osmitisícových hor, sjíždí divoké peřeje řek, potápí se do hlubin oceánů, odhalují taje neznámého podzemí i těch, kteří na svá velká dobrodružství teprve čekají, přijdou se jen pobavit, hledat inspiraci nebo jen chvíli snít.Hlavní program je soustředěn do tří víkendových dnů a nejedná se pouze o pasivní sledování besed a filmových projekcí.
Hlavní program je soustředěn do tří víkendových dnů a nejedná se pouze o pasivní sledování besed a filmových projekcí. Součástí jsou závody, koncerty, workshopy, tanec i výprava do podzemí Moravského krasu.

V nabídce programu každoročně nechybí:

OKEM DOBRODRUHA

Filmová soutěž neprofesionální tvorby. Svá dílka zde prezentují tvůrci, kteří objektivem videokamer objevují krásy světa dalekých cest a přírody. Nejsou určeny kategorie, jediné omezení je délka filmu do 15 minut.


 • FILMY A VÝSTAVY

  Cestování, outdoor a vizuální dokumentace patří k sobě, proto zde nemohou filmy a fotky chybět.

 • HOSTÉ

  V posledních létech dominují horolezci, ale každoročně se představuje pestré spektrum osobností outdoorových (někdy i adrenalinových) aktivit.

 • MUZIKA

  Každým rokem víc. Vedle koncertů nechybí „Cestovatelská tancovačka“ i rockotéka..

 • WORKSHOPY

  Něco se přiučit a odkoukat. Na to je zde také příležitost

 • OPRAVDOVÝ OUTDOOR - program festivalu nezůstává za dveřmi sálů!

  • GRENA BĚH se zátěží soudku limonády

   Trať vede furt do kopce až k hospůdce na Hořicích. Výběh na „kyslíkový dluh“ je výbornou příležitostí ke srovnání fyzičky třeba běžců, bikerů, lyžařů.

  • RAJBAS PRAGULKA do podzemí krasu

   Vlhko, voda, bláto, lezení, plazení, krápníky a pravá jeskynní tma… To vše čeká na účastníky v doprovodu zkušených speleologů. Jde se v malých skupinkách, takže kdo se včas nepřihlásí, má smůlu.

  • NaFEST z cest necest

   „Zajímavou cestu lze prožít snad kdekoli, tak proč ne směrem na festival?“ To je slogan divácké soutěže. Šanci v ní mají jak outdooroví nabušenci, tak recesisté. Do Blanska se dá přece doplavat, doběhnout, doletět, dolyžovat, doazimutovat… vyhrává nápad! Podmínkou je každou přihlášenou cestu filmově či fotograficky zdokumentovat.

  • MEGBOLONDUL

   Šifrovací noční hra v ulicích města a blízkém okolí je jedna z možností jak prožít první festivalový večer a noc.

Pořádá SDRUŽENÍ HORIZONT BLANSKO záštitu nad jeho konáním převzala starostka města PhDr. Jaroslava Králová