Pořádá: Horizont Blansko Technická podpora: WW8 expedition group Další pořadatelé: Rajbas
Čajovna a klub Ulita
Audiovisual
KSMB
Kola Novák - vše pro sport... Jsi 385057. návštěvník
Twitter Facebook
Hlavní partneři Portál Jihomoravského kraje Pivovar Černá Hora Jurek S+R Hlavní mediální partneři Lidé a Země HedvabnaStezka.cz Partneři Gatema s.r.o. WARMPEACE TATSUNO Benč Cestovní kancelář Kudrna Pekárny Blansko a.s. Hotel PROBE Český spolek horských průvodců ALPSPORT s.r.o. Horolezecký materiál TRASKO a.s. Weber RADIO ČAS Český rozhlas Brno Časopis Dobrodruh Nakladatelství Jota Obchod ALIQUIS AdventureMenu Moravský kras AV MEDIA Alpský klub Sitting wolf

Program - sobota 21.listopadu

Vytvořeno: 23. 9. 2009 15:26
Poslední úprava: 13. 11. 2009 22:23

Staré Blansko, Komenského ul.

9:00 LIMONÁDOVÝ GRENA BĚH do vrchu se zátěží (5kg soudek limonády GRENA) na trati Blansko - Hořice (start intervalově od 9:30)

Moravský kras

10:00 RAJBAS PRAGULKA (Прoгулка) – zase do podzemí: Kdo se dříve přihlásí, ten jde - spíše leze, brodí, plazí...

Dělnický dům, Hybešova 1

výstava fotografií VÁCLAV ŠILHA a LENKA KLICPEROVÁ(Lidé a Země), SOKOTRY a JEMENU autorky SYLVY JANHUBOVÉ

malý sál S2 - WORSHOPY

 • 10:00 PETR MEDUNA: GEOKEŠING (geocaching), hra pro mozek, nohy a GPS na pomezí turistiky a sportu
 • 12:00 JAN VLASÁK: ZKUŠENOSTI CYKLOTREMPA - jak a co balit, kde spát, jak vypadat nemajetně...

Velký sál, od 13:00 hod. projekce a besedy moderuje JIRKA DRAŽIL

 • ZDENĚK ŠPÍŠEK: SKANDINÁVIE - MÍSTA , KDE NEZAPADÁ SLUNCE, národní parky, rašeliniště, vodopády, fjordy...
 • ZDENĚK MOTYČKA, RADEK HUSÁK: TAJEMSTVÍ XIBALDY
  Na pobřeží mexického poloostrova Yucatán, opředeném legendami staré mayské civilizace, se v hluboké džungli nachází pozoruhodný svět vodních jeskyní. Čeští a slovenští speleopotápěči do těchto míst podnikli 8 výprav, při kterých objevili a zdokumentovali 27km nových prostor.
 • Z Černé hory do ČERNÉ HORY, filmový dokument Jana Popelky „jak se dělá žízeň na pivo“
  v hlavních rolích: Alena Žákovská, Zdeňka Komárková, Irena Antošová a Vilma Podmelová.
 • LADISLAV TAJOVSKÝ: CHADAR, legendární zimní trek v Indii po zamrzlém Zanskaru
 • KAREL WOLF: NA PLACHETNICI KOLEM ANTARKTIDY
  Plavba historickým trojstěžníkem z Ohňové země podél břehů Antarktidy až do Jižní Afriky trvala 53 dní. Začala drsnou zkouškou (mořská nemoc) v Drakeově průlivu a pokračovala krajinou jako vystřiženou z obrazů Salvadora Dalího - na ledových krách se tísnily skupiny rypoušů sloních a statisícová hejna tučňáků. Divokost a krása vrcholila při návštěvě opuštěných rybářských stanic na subantarktickém ostrově Jižní Georgia.
 • DALIBOR KUPKA: VANUATU Patrně nejzajímavějším prvkem místní kultury se stal tzv. high jump ci land diving, skoku na liáně z několika desítek metrů vysoké, z přírodních materiálů zhotovené věže. Nejen o tomto bude pojednávat sestřih filmových záběrů a výběr fotografií z této zajímavé destinace Pacifiku.

18:00 OKEM DOBRODRUHA - vyhlášení výsledků soutěže, předání cen, projekce oceněných snímků

19:15 VÁCLAV KOLÁŘ a MILOŠ ZAVADIL – biketrial “na vlastní voči”
Skočí někdo z diváků do výšky líp než Václav na kole? Skáče se o cenu sponzora JUREK S+R

19:45 VÁCLAV ŠILHA: AFRIKA!!!

SERENGETI - Království divočiny... Už samotný zvuk slova Serengeti vyvolává představu zvlněné savany, dramatických západů slunce a nekonečného otevřeného prostoru. Zejména je však synonymem pro divoká zvířata, která tuto část Afriky obývají. Obrovská stáda pakoňů, kteří z Tanzanie putují až do keňské rezervace Masai Mara, noční řev lvů nesoucí se buší, či dlouhé žirafí krky vznášející se nad travnatými pláněmi... Unikátní snímky a vyprávění fotografa, který se do této části Afriky opakovaně vrací, nejsou jen běžnými obrázky ze safari. Zachycují divočinu v celé její kráse i syrovosti, která ke každodennímu boji zvířat o přežití patří. Úspěšné lovecké pokusy lvů, gepardů, či krokodýlů, dramatické přechody stád přes přírodní překážky provázené hodováním supů, to jsou jen střípky koloběhu, ve kterém se zvířata obývající Serengeti rodí a umírají. V rámci svého vyprávění představí Václav Šilha i unikátní fotografie zachycující útok hrošího stáda na krokodýla, které v září tohoto roku převzal i světoznámý britský časopis BBC Wildlife Magazine.

21:00 - 02:00 C E S T O V A T E L S K Á T A N C O V A Č K A, hraje: TRNÍ

malý sál S2

 • 14:00 co se nevešlo do páteční projekce soutěže OKEM DOBRODRUHA v kině .. * GROSSGLOCKNER – ROK POTÉ * CZECH ADVENTURE RACE 2008 * EXPEDITION THROUGH THE TOWN * VELRYBÍ SAFARI * KRAKONOŠOVO LÁBÍČKO *
 • 15:30 Chcete také pomáhat? Můžete.. - TOMÁŠ BERÁNEK: USMĚVY NEPÁLU, o trekingu v Himálaji a činnosti Namasté Nepál
 • 17:00 SCÉNA „PO UZÁVĚRCE“:
  • VASCALINY V ARÁBII, režie:Vašek Lomič, scénář: Saša Ryvolová, kamera: Lomič, Ryvolová, ČR 2009, 18 min. SVĚTOVÁ PREMIÉRA!!
   První díl seriálu "Příběhy slavného lovce Vascaliniho" na motivy populární kreslené grotesky. Neuvěřitelný příběh z tajemné islámské země. Země obnažených nožů a zahalených žen, dramatických skalních pevností a hliněných mrakodrapů. Slavný lovec Vascalini nemá na světě konkurenci! Vy neznáte Vascaliniho? Nikdy nezklame, vždycky zvítězí! Protentokrát se vydává na dobrodružnou cestu do překrásné Arábie. Do jeho lovecké výpravy však náhle zasáhne – LÁSKA! Poradí si neohrožený lovec i s ní?
  • KOULENÍ KOLA Z LEDNICE DO BRNA 2009 – právě dokončený dokument ze závodu, kde nejlepší výkony tradičně dosahují „naše“ družstva. Takže uvidíme, jak si Zdenda, Robert a Honza (světově nejlepší muži v dresu Horizont Koula Novák a Žákajda, Iris a Zdenka (světově nedoceněné nejlepší holky v dresu Pivovaru Černá Hora) letos vedli na trati. Filmík uvede tradiční partner festivalu a organizátor tohoto super závodu CK Kudrna spolu s pozvánkou na další drsný závod: 24 HODIN NA BĚŽKÁCH
  • SOKOTRA - ostrovní perla v Indickém oceánu - Dalibor Mahel a Marie Klementová ... neboli také africké Galapágy“. Odlehlý a exotický ostrov, kde byli ještě před pár desetiletími lidé (po milióny let) oddělení od světa stejně jako místní rostliny a zvířata. Důsledkem toho je i velké množství endemických druhů. V zelených horách pramení potoky a své šťavnaté pastviny tu mají nomádi z vnitrozemí, kteří stále žijí i v jeskyních. Místy to vypadá jako na obrázku z jiné geologické epochy - působivá krajina je porostlá bizarními stromy Dračí krve, okurkovníky, lahvovníky.
  • NA PADÁCÍCH AFRIKOU OD ATLANTIKU K INDICKÉMU OCEÁNU, Vlasta Puczok (Brno) * Malá skupinka paraglidingových pilotů z Česka a Holandska se vypravila na vzdušný vandr 1000 km napříč Jižní Afrikou. Do vzduchu startují za pomocí 30 let starého auta, překonávají Kalahari i Dračí hory...
 • 21:15 NaFEST ... cestou necestou - prezentace zážitků z cest účastníků soutěže
 • 23:00 - 02:00 ROCKOTÉKA