Pořádá: Horizont Blansko Technická podpora: WW8 expedition group Další pořadatelé: Rajbas
Čajovna a klub Ulita
Audiovisual
KSMB
Kola Novák - vše pro sport... Jsi 363018. návštěvník
Twitter Facebook
Hlavní partneři Portál Jihomoravského kraje Pivovar Černá Hora Jurek S+R Hlavní mediální partneři Lidé a Země HedvabnaStezka.cz Partneři Gatema s.r.o. WARMPEACE TATSUNO Benč Cestovní kancelář Kudrna Pekárny Blansko a.s. Hotel PROBE Český spolek horských průvodců ALPSPORT s.r.o. Horolezecký materiál TRASKO a.s. Weber RADIO ČAS Český rozhlas Brno Časopis Dobrodruh Nakladatelství Jota Obchod ALIQUIS AdventureMenu Moravský kras AV MEDIA Alpský klub Sitting wolf

Jan Vlasák (*1945)

Vytvořeno: 2. 10. 2009 15:29
Poslední úprava: 2. 10. 2009 22:27

cyklotremp, spisovatel a ilustrátor

Dříve horolezec, dnes svérázný cyklotremp, který své neobyčejné zážitky s obyčejnými lidmi dokáže poutavě zachytit na stránkách knih. Také jeho veřejná promítání se setkávají s příznivým ohlasem diváku a často jsou provázena výbuchy smíchu posluchačů jeho vtipných komentářů.

Honza svou životní filozofii vyjádřil větou: "Škoda času na shánění peněz, ten se dá využít líp."

Na kole byl nejseverněji v Nordkappu, nejzápadněji na mysu Finisterre, nejjižněji na Krétě, nejvýchodněji na Bajkalu a nejvýše vyjel na pereval Otmok v Kyrgystánu (3.300m). Jeho cesty vesměs už od rodného domku v Moravských Knínicích na kole směřovaly ať už na oblíbený východ či sever. Letadlem se i s kolem přepravil také do Mexika a Indie. V poslední době se mu stala oblíbeným cílem Albánie.

více na www.hedvabnastezka.cz/cestovatele/jan-vlasak

Autor knih: Vandry s bykem, Tenkrát na východě, Ze života cyklotrempa, Pestrý život cyklotrempa

(sobota 21.11. v 12:00, Dělnický dům, S2: JAN VLASÁK: ZKUŠENOSTI CYKLOTREMPA, jak a co balit, kde spát, jak vypadat nemajetně... )