Pořádá: Horizont Blansko Technická podpora: WW8 expedition group Další pořadatelé: Rajbas
Čajovna a klub Ulita
Audiovisual
KSMB
Kola Novák - vše pro sport... Jsi 374342. návštěvník
Twitter Facebook
Hlavní partneři Portál Jihomoravského kraje Pivovar Černá Hora Jurek S+R Hlavní mediální partneři Lidé a Země HedvabnaStezka.cz Partneři Gatema s.r.o. WARMPEACE TATSUNO Benč Cestovní kancelář Kudrna Pekárny Blansko a.s. Hotel PROBE Český spolek horských průvodců ALPSPORT s.r.o. Horolezecký materiál TRASKO a.s. Weber RADIO ČAS Český rozhlas Brno Časopis Dobrodruh Nakladatelství Jota Obchod ALIQUIS AdventureMenu Moravský kras AV MEDIA Alpský klub Sitting wolf

… za horizonty celého světa a nejen ve stopách
zeměměřiče a cestovatele Kašpara Krásy Blanenského

Stánek s výrobky Tibeťanů Vytvořeno: 15. 10. 2012 15:38
Poslední úprava: 15. 10. 2012 16:00

TibetV době Rajbasu už klepou Vánoce na dveře. Příležitost pořídit zajímavý dárek a ještě přitom být užitečný, bude na stánku Sdružení M.O.S.T. K zakoupení zde budou věci vyrobené Tibeťany v Indii, výtěžek jde na podporu projektů sdružení. Jedná se například o „Kmotrovství na dálku“. Prostřednictvím českých dárců M.O.S.T. podporuje studia  tibetských dětí, které utekly do indického exilu, staré Tibeťany a  malé ladacké mnichy studující tradičním způsobem v  klášterech. Sružení také přispívá činnost dvou základních škol v Tibetu.

Trabanti to letos asi nestihnou... Vytvořeno: 12. 10. 2012 17:42
Poslední úprava: 12. 10. 2012 17:42

Napříč Jižní Amerikou S napětím sledujeme expedici Dana Přibáně napříč Jižní Amerikou (cca 20 000 kilomentrů tím nejtěžším, co v Jižní Americe najdete). V případě naplnění optimální verze plánu jsme měli dohodnutu prezentaci teto originální cesty na RAJBASU. Jenže...

Problémy jsou už v bodě startu v Guyaně. Posádky zde jsou již 14 dní a už 12 dní neúspěšně bojují s byrokracií celních komplikací při odbavení kontejneru s auty. Časový plán tedy dostavá trhlinu na samém počátku a na přivítání na našem festivalu to nadějně nevypadá. Držíme každopadně pěsti.

NaFEST 2012 Vytvořeno: 27. 9. 2012 18:22

Neobvyklý sportovní výkon či dobrodružný podnik již nadále nemusíte jen z povzdálí sledovat v TV nebo na filmovém plátně. Rosomák opět vyhlašuje další ročník soutěže NaFEST. Přihlašte se užijte si zajímavou cestu do Blanska cestou necestou Na FESTival RAJBAS!

Cestování je postižení Vytvořeno: 22. 9. 2012 16:27
Poslední úprava: 22. 9. 2012 16:29

Saša Ryvolová a Václav Lomič “Cestování je prý svého druhu postižení a projevuje se především zcela převráceným žebříčkem hodnot. Tak člověk, který v běžném životě vystupuje jako zcela rozumný a svéprávný jedinec, obětuje celou svou dovolenou (v Zákoníku práce uváděnou jako „dovolená na zotavenou“) a celoživotní úspory, aby mohl strávit několik týdnů v maximálním nepohodlí v neznámém, mnohdy nebezpečném prostředí, a bez oddechu dusat v mrazivém arktickém větru nebo oslepujícím slunečním žáru kamsi do neznáma“, píše úvodem jedné ze svých knih Saša Ryvolová. Její „rajbasovské“ vyprávění bude o další cestě do Afriky a soutěžní film Vaška Lomiče přiblíží krvavou atmosféru Velikonoc na Filipínách.

(sobota 24.11, Dělnický dům, SAŠA RYVOLOVÁ: PŘÍBĚHY AFRIKY)

Hovaduo doporučuje repelent Vytvořeno: 20. 9. 2012 22:56
Poslední úprava: 20. 9. 2012 22:56

Na několik žádostí příznivců jsme položili Švancovi (lídrovi hudebního seskupení Hovaduo) otázku k názvu a případně historii jeho skupiny. Zde je odpověď: „Vznik je časově velice složitě zařaditelný. Prostorově je ovšem zřejmé, že Hovaduo  vzniklo v zapáchající smrduté bažince nedaleko pastviny skotu.  K samotné tvorbě je nutné přistupovat jak z hlediska hudební vědy, tak, a to převážně, hloubavým využitím entomologie. Jen málokterý posluchač bez širší znalosti světa hmyzu dokáže hudební bzukot Hovadua ustát až do konce. Většina opouští hlediště během vystoupení s nutkavým pocitem, že jej něco svědí a že zde není něco v pořádku. Pro snadnější přijetí doporučuji repelent...“

(pátek 23.11. od 20:30 hod, Dělnický dům, Hubertovic scéna, HOVADUO + ŠNEK a spol.)

Čím hůř, tím líp... Vytvořeno: 17. 9. 2012 20:45

Patrik Faust Minář Cestovaní není vždy o idylické pohodě a krásných obrázcích z exotických koutů země. „Průšvihy a krušné chvíle k cestování patří a zpětně se jimi člověk nejen poučí, ale většinou i pobaví. Proto jsem vypíchnul právě pár takovejhle zážitků z různejch cest a doufám, že to ostatní pobaví.“ říká Patrik Faust Minář o svém sobotním promítání.

(sobota 24.11. Dělnický dům, PATRIK MINÁŘ: ČÍM HUŘ, TÍM LÍP)

Moderátoři jsou … Vytvořeno: 14. 9. 2012 23:42

Do kopce na dluh (kyslíku) … nejen mladí, krásní a neokoukaní, ale očekávaně rovněž vtipní a pohotoví. Pokud jsou vám tváře dvou mužů s cizokrajným nápisem na směrovce (viz foto) notoricky povědomé, tak se nepletete. Letošní Rajbas totiž průvodním slovem a hereckými skeči provází legendy našeho NaFestu Patrik Faust Minář a Roman Čiko Burda. A slibují, že to  vážně rozbalí :-)

Filmy Okem Dobrodruha Vytvořeno: 10. 9. 2012 23:02
Poslední úprava: 10. 9. 2012 23:02

Okem Dobrodruha… tedy přesněji jejich přehled, postupně zveřejňujeme zde a to v pořadí v jakém byly snímky doručeny. Zatím to vypadá, že se (stejně jako vloni) můžeme těšit na česko - slovenský souboj neprofesionální outdoorové a cestopisné filmové tvorby. Autorům přípomínáme, že uzávěrka k zaslání se začíná blížit: 21. října 2012 !!!

Do Peru a Bolívie Vytvořeno: 4. 9. 2012 19:51

Zdeněk Špíšek ...nás zavede Zdenál Oskeruše Špíšek, který krom aktivní účasti v programu patří i mezi nejdůležitější a nejpilnější organizátory našeho fesťáku. Název jeho prezentace „v náručí Pachamamy“ má téměř erotický nádech, tak uvidíme, čím nás zase překvapí.

(neděle 25.11., Kino Blansko, ZDENĚK ŠPÍŠEK: PERU & BOLÍVIE V NÁRUČÍ PACHAMAMY)

Do kopce na dluh (kyslíku) Vytvořeno: 4. 9. 2012 12:57

Do kopce na dluh (kyslíku) Rozběhnutí se do hořického kopce se zatěží pětilitrového soudku limonády Grena na zádech vyvolá kyslikový dluh velice rychle. Tvrďárna, ale zážitek... A polívka v cíli ve westernové hospůdce „U Poláků“ je každoročně zaslouženou odměnou.

Více zde

(sobota 24.11. od 8:30 na Starým Blansku, cíl Western Sport Club Hořice)