Pořádá: Horizont Blansko Technická podpora: WW8 expedition group Další pořadatelé: Rajbas
Čajovna a klub Ulita
Audiovisual
KSMB
Kola Novák - vše pro sport... Jsi 369695. návštěvník
Twitter Facebook
Hlavní partneři Portál Jihomoravského kraje Pivovar Černá Hora Jurek S+R Hlavní mediální partneři Lidé a Země HedvabnaStezka.cz Partneři Gatema s.r.o. WARMPEACE TATSUNO Benč Cestovní kancelář Kudrna Pekárny Blansko a.s. Hotel PROBE Český spolek horských průvodců ALPSPORT s.r.o. Horolezecký materiál TRASKO a.s. Weber RADIO ČAS Český rozhlas Brno Časopis Dobrodruh Nakladatelství Jota Obchod ALIQUIS AdventureMenu Moravský kras AV MEDIA Alpský klub Sitting wolf

Hosté

Vytvořeno: 21. 9. 2008 20:15
Poslední úprava: 18. 10. 2008 11:38

STEVE L. LICHTAG (* 1954)

potápěč, režisér a filmový producent

„NIKDY NEMÁM STRACH“ mimo jiné řekl ve zcela zaplněném sále kina Steve Lichtag při své první návštěvě Rajbas*OUTDOOR*Kotlíku v roce 2004. Po celém světě sbírá ocenění za filmy z podmořského světa. Na letošním festival však přiveze napínavý příběh s námětem, který se zabývá problematikou domorodých etnik a lidských práv.

(pátek 21.11. od 19:00 v kině, film: ZAJATCI BÍLÉHO BOHA + beseda)

více o autorovi >> více o filmu>>ING. MIROSLAV JAKEŠ (* 1951)

horolezec a polárník

Kdyby někdo sepisoval Zlatý fond českých dobrodružství, tak Mirek Jakeš by byl zapsán velmi výrazně nejméně dvakrát. Legendárním se stal osamělý sestup z Aconcagui, odkud se plazil kvůli zraněné noze, stejně jako přechod Grónska bez povolení, tehdy ještě bez navigačních přístrojů a dostatečného vybavení. To je minulost a Mirek se přijede do Blanska podělit o zkušenosti současných polárníků a života v drsné přírodě.
(sobota 22.11. od 12:00 v Klubu ULITA: Miroslav Jakeš: ZA PĚT MINUT ZMRZNE RUKA....)

více >>

ING. IVAN MACKERLE (*1942)

záhadolog a publicista

Výzkumem záhadných a neobjasněných jevů se zabývá už pěkných pár desítek let. Zorganizoval řadu expedic například k jezeru Loch Ness , do Transylvánie za hrobkou hraběte Drakuly, do mongolské pouště Gobi, na Madagaskar za lidožravým stromem, Austrálie, Tichomoří, Jakutska … Vloni diváky zaujal jeho film „Plavba do Údolí smrti“. Letos se přijede podělit o zážitky z nejnovějšího bádání v Indii a na Srí Lance.

(neděle 23.11. od 10:00 v kině: Ivan Mackerle: CESTY ZA PŘÍŠERAMI A DOBRODRUŽSTVÍM , film + beseda)

více >>


DODO KOPOLD (*1980)

horolezec (SK)

Podle prestižního portálu MountEverest.net patří za minulý rok mezi desítku nejúspěšnějších horolezců světa (na 7. místě). Letošní sezóna pro něho ještě neskončila. Do Blanska přijede po návratu z Himálají, kde se v těchto chvílích snaží vylézt společně s Martinem Minaříkem na vrchol Annapurny.

(sobota 22.11. od 17:00, Dělnický dům: Dodo Kopold: OD VELKÝCH STĚN DO VELKÝCH VÝŠEK)

více >>

RICHARD JARONĚK (*1969)

fotograf, potápěč

„Jestli má mít pro mne fotka význam, tak musí být před objektivem obrovský zubatý predátor, nebo aspoň patnáctitunová velryba“. Zapomeňte na klece nebo ochranné obleky! Někdo ho označuje za potápěče hazardéra. Sám Richard Jaroněk přiznává, že fotografování žraloků je pro něho adrenalinový sport. Ale opravdu si s tajemnými podmořskými obyvateli rozumí. Troufl si objímat se s nevyzpytatelnou barakudou, hrát si s obřími lvouny...

(sobota 22.11. Dělnický dům: RICHARD JARONĚK, ŽRALOK-PRÁVO ZABÍJET A PŘEŽÍT)

více >>

RUDOLF KRAUTSCHNEIDER (*1943)

mořeplavec

Spousta kluků má sny o dobrodružství, o dálkách vonících exotickým kořením, dunících zvuky bubnů divošských rituálů nebo hukotem burácejících vln. Některým takový sen vydrží, ale jen málokdo udělá razantně rozhodující krok do neznáma a sám se na cestu za svými sny vydá. Jedním z nich je muž mnoha profesí Rudolf Krautschneider….

(neděle 23.11. Kino: Poslední pecka na závěr: PLAVBY DO LEDOVÝCH MOŘÍ – RUDOLF KRAUTSCHNEIDER, dřevorubec, jachtař, dobrodruh, mořeplavec, stavitel lodí, spisovatel a dokumentarista)

více >>

JAROSLAV JINDRA (*1967)

nezávislý reportážní fotograf

„Nikdy jsem nebyl fanatickým motoristickým nadšencem. Objel jsem terénním automobilem zeměkouli a choval se k němu jako k dopravnímu prostředku a jakémusi dočasnému domovu. Automobil i motocykl jsou pro mne symbolem svobody. Mohu cestovat kam chci a kdy chci“.

(sobota 22.11. Dělnický dům: JAROSLAV JINDRA: DAKAR, DOBRODRUŽSTVÍ S CEJCHEM SMRTI)

více >>