Pořádá: Horizont Blansko Technická podpora: WW8 expedition group Další pořadatelé: Rajbas
Čajovna a klub Ulita
Audiovisual
KSMB
Kola Novák - vše pro sport... Jsi 385057. návštěvník
Twitter Facebook
Hlavní partneři Portál Jihomoravského kraje Pivovar Černá Hora Jurek S+R Hlavní mediální partneři Lidé a Země HedvabnaStezka.cz Partneři Gatema s.r.o. WARMPEACE TATSUNO Benč Cestovní kancelář Kudrna Pekárny Blansko a.s. Hotel PROBE Český spolek horských průvodců ALPSPORT s.r.o. Horolezecký materiál TRASKO a.s. Weber RADIO ČAS Český rozhlas Brno Časopis Dobrodruh Nakladatelství Jota Obchod ALIQUIS AdventureMenu Moravský kras AV MEDIA Alpský klub Sitting wolf

Václav Šilha (*1963)

Vytvořeno: 26. 9. 2009 11:02
Poslední úprava: 1. 10. 2009 17:37

fotograf divoké přírody

S fotoaparátem v ruce navštívil celou řadu zemí, např. Thajsko, Turecko, Tunisko, Řecko, Korsiku, Sardinii, Kanárské ostrovy, Tahiti, ostrovy Raiatea, Tahaa, Huahine, Bora Bora, souostroví Tuamotu ve Francouzské Polynésii, Aljašku a řadu dalších.

Přes reportážní snímky zachycující krajiny, města a každodenní život obyvatel navštívených zemí, se jeho specializace postupně přesunula do oblasti fotografování přírody. V posledních letech se soustřeďuje zejména na snímky zvířat z oblasti Východní Afriky. S fotografiemi Václava Šilhy se veřejnost mohla seznámit například v rámci výstavy 10. jubilejního ročníku soutěže Czech Press Photo 2004 nebo v rámci jeho samostatných nebo společných autorských výstav v Čechách a na Slovensku. K výrazným úspěchům Václava Šilhy patří například druhá cena v novinářské soutěži Czech Press Photo 2006 v kategorii „Příroda a životní prostředí“ a nejnověji publikace jeho fotografií v prestižním BBC Wildlife Magazine.

Fotografie Václava Šilhy jsou také pravidelně publikovány v řadě cestopisných a fotografických magazínů, jakými jsou například Koktejl, Lidé a země, DIGIfoto, Sírius, FotoTip, internetový časopis FotoAparát.cz a další. Při publicistické činnosti úzce spolupracuje s manželkou Olgou, která je autorkou textů článků.

více na www.photosilha.cz

Serengeti - Kralovství divočiny

Už samotný zvuk slova Serengeti vyvolává představu zvlněné savany, dramatických západů slunce a nekonečného otevřeného prostoru. Zejména je však synonymem pro divoká zvířata, která tuto část Afriky obývají. Obrovská stáda pakoňů, kteří z Tanzanie putují až do keňské rezervace Masai Mara, noční řev lvů nesoucí se buší, či dlouhé žirafí krky vznášející se nad travnatými pláněmi – to vše je Serengeti. Unikátní snímky a vyprávění fotografa Václava Šilhy, který se do této části Afriky opakovaně vrací, nejsou jen běžnými obrázky ze safari. Zachycují divočinu v celé její kráse i syrovosti, která ke každodennímu boji zvířat o přežití patří. Úspěšné lovecké pokusy lvů, gepardů, či krokodýlů, dramatické přechody stád přes přírodní překážky provázené hodováním supů, to jsou jen střípky koloběhu, ve kterém se zvířata obývající Serengeti rodí a umírají. V rámci svého vyprávění představí i unikátní fotografie zachycující útok hrošího stáda na krokodýla, které v září tohoto roku převzal i světoznámý britský časopis BBC Wildlife Magazine.

(sobota 21.listopadu, 19:45 hod., Dělnický dům: SERENGETI)